Odchudzanie - doktor-natura.info.pl

Uwaga! Strony te mają za zadanie zapoznanie internautów z uznanymi w świecie naturalnymi preparatami wspomagającymi zdrowie. Podane ceny są średnią cen w Polsce i krajach ościennych. Pamiętaj!!! Nawet największa wiedza w tym temacie nie zwalnia Cię od wizyty u lekarza specjalisty ! Miłej lektury ...... doktor-natura.
Przejdź do treści

Odchudzanie

Odchudzanie i oczyszczanie
W dziale tym przedstawiamy Państwu najlepsze naszym zdanie preparaty wspomagające oczyszczanie organizmu z toksyn i zbędnych produktów funkcjonowania organizmu. Tym samym skutecznie wspomagają one prawidłową pracę naszego ciała, a osobom chcącym zrzucić kilka zbędnych kilogramów ułatwiają przejście tego bardzo często trudnego, zarówno fizycznie jak i psychicznie okresu.
5 HTP - PURITAN'S PRIDE
Kompleks wspierający wytwarzanie melatoniny i serotoniny. Lider wśród ANTYDEPRESANTÓW!!! Rekonwalescencja po udarze mózgu. Dla dzieci z ADHD.
Pomocny w leczeniu uzależnień....
NIEZBĘDNY W BEZPIECZNYM ODCHUDZANIU!!!!!

Średnia rynkowa cena:

68zł (60 szt.)
112zł (120 szt.)


7-KETO® - metabolit DHEA PURITAN’S PRIDE®
Trój acetylo siedmiotlenek dehydroepiandrosteronu

Średnia rynkowa cena:

84zł (60x25mg)
84zł (30x100mg)


APPLE CIDER VINEGAR FORMULA
Niweluje nadwagę, łaknienie na słodycze, napady "wilczego głodu", chroniczne zaparcia, problemy wątrobowe, trzustkowe, wzdęcia, gazy, obrzęki, zapobieg kamicy dróg moczowych ...

Średnia rynkowa cena:
52zł


KAPSAICYNA FORTE
EXTRACT

Średnia rynkowa cena:


38zł (120 kaps.)


MOROZNIK KAUKASKI FORTE
+ EKSTRAKT Z ZIELONEJ  HERBATY
działanie: cytostatyczne (hamujące rozwój guzów), przeciwzapalne, przeciw-wirusowe, bakterio-grzybobójcze, rozkurczowe, moczopędne, żółciopędne, zmniejsza apetyt, przyspiesza metabolizm, usuwa toksyny z organizmu...

Średnia rynkowa cena:
--zł

MOROZNIK KAUKASKI (ZMIELONE KORZENIE I KŁĄCZE)
Ciemiernik kaukaski / Rhizoma cum radicibus Hellebori caucasicus

Średnia rynkowa cena:
--zł


MULTI - ENZYME FORMULA
- PURITAN'S PRIDE -
Kompleks enzymów trawiennych ,odchudzanie, wzdęcia, choroby żołądka, wątroby, trzustki, cukrzyca typu I i II, ZESPÓŁ JELITA NADWRAŻLIWEGO. Rekonwalescencja po ostrym zapaleniu trzustki, resekcji żołądka, jelit, gastrektomia, pankreatektomia ...

Średnia rynkowa cena:
62zł (100szt.)


 
LIPOCAPS
Witamina C1000 liposomalna
120 kaps.

Średnia rynkowa cena:

91zł (120kaps.)Powiększ zdjęcie
5 HTP - PURITAN'S PRIDE
Kompleks wspierający wytwarzanie melatoniny i serotoniny.Lider wśród ANTYDEPRESANTÓW!!!Rekonwalescencja po udarze mózgu. Dla dzieci z ADHD. Pomocny w leczeniu uzależnień....
NIEZBĘDNY W BEZPIECZNYM ODCHUDZANIU!!!!!
Średnia rynkowa cena:

 68zł (60szt.)
112zł(120szt.)

    Kompleks wspierający wytwarzanie melatoniny i serotoniny

PRZECIWWSKAZANIA: nie stosujemy u kobiet w ciąży, karmiących matek, chorych na schizofrenie; osoby stosujące leki antydepresyjne stosowanie suplementu powinny skonsultować z lekarzem specjalistą. Produkt sporadycznie może powodować senność.

UWAGA: umieszczony wewnątrz pakiecik służy utrzymaniu świeżości i jest niejadalny. Dla zwiększenia efektu terapeutycznego zaleca się równoległe stosowanie Lecytyny.

DAWKOWANIE: dorośli 1 kapsułka 2 razy dziennie, na czczo i przed snem. Nie przekraczać zalecanej dawki do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
5 – HYDROTRYPTOFAN

    Co piąty człowiek zapada w trakcie swego życia na depresje. Jest to całkowicie niezależne od standardu życia, kraju ani kręgu kulturowego. Szacuje się, że w chwili obecnej około 8% ludzi na cały świecie dotkniętych jest tą chorobą. Po schorzeniach serca, depresja jest najczęstszą i najdroższą chorobą. Depresja może występować w formie bipolarnej, przy której nastrój pacjenta zmniejsza się w ciągu tygodnia od euforii do fazy depresji oraz unipolarnej (ciężkiej), przy której mamy do czynienia ze stałym brakiem energii, motywacji, stanami lękowymi, pustką, uczuciem beznadziejności i brakiem jakichkolwiek pomysłów. Nie wiemy jeszcze jak depresja powstaje na poziomie neurofizjologicznym, lecz w ostatnich latach odkryto, że grają tu bardzo dużą rolę neurotransmitery serotonina i noradrenalina. Szybkie tempo życia, stres, picie dużych ilości kawy, alkoholu, niezadowolenie z życia, wyglądu, nadwaga, strach przed utratą partnera i in. zmuszają nas do forsownych diet i wysiłku fizycznego, a co za tym idzie do utraty bardzo ważnych dla naszego mózgu substancji i znacznego spadku serotoniny – hormonu spokoju i zadowolenia. Ścisła dieta również prowadzi do znaczącego spadku poziomu serotoniny, co z kolei objawia się zwiększonym łaknieniem na węglowodany i utrudnia nam osiągnięcie wymarzonego efektu. Obniżona ilość danego hormonu niezwłocznie prowadzi do jeszcze większej frustracji, braku tolerancji, niezadowolenia z siebie – krąg zamyka się. Witaj, DEPRESJO!

    Z nasion zachodnioafrykańskiej rośliny Griffonia simplicifolia uzyskuje się aminokwas 5-HTP-hydrotryptofan. Przemiany tryptofanu są źródłem istotnych związków melatoniny (hormonu snu i czuwania) i serotoniny (hormonu „szczęścia”). Serotonina – hormon tkankowy, ważny neuroprzekaźnik w ośrodkowym układzie nerwowym i pokarmowym, jest niezbędna do snu, wpływa na potrzeby seksualne, zachowania impulsywne i apetyt. Niedobór serotoniny wywołuje depresję, stany lękowe, wyzwala agresję. Serotonina odgrywa ważną rolę w rytmie snu, apetycie, pamięci, kontroli bólu i stanach zapalnych. Stres, nałogi, nadwaga, ataki migreny, zespół napięcia przedmiesiączkowego, myśli samobójcze często związane są z niskim poziomem serotoniny.

WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE: preparat aktywuje ośrodki „zadowolenia”, polepsza nastrój, blokuje apetyt, zwłaszcza na słodycze i węglowodany, przyspiesza poczucie sytości po posiłku, likwiduje nerwowość, niepewność, niezadowolenie, wyrównuje wahania nastroju, skraca czas zasypiania, czas niezbędnego snu (wydłużające fazę REM), pomaga w szybszym powrocie na jawę i szybszej koncentracji. 5-HTP wspomaga pracę mózgu, utrzymanie dobrej kondycji umysłowej, efektywny dla dzieci z ADHD, pomaga im w utrzymaniu stanu spokoju i wydłuża czas utrzymania wzmożonej uwagi, jest łatwo przyswajalnym, bezpiecznym, naturalnym suplementem.

WSKAZANIA DO STOSOWANIA: trudności w zasypianiu, bezsenność wiekowa, na tle nerwowym, częste nocne przebudzenia, napady „wilczego głodu”, chęć podjadania przed snem, zwiększone łaknienie na słodycze, nadwaga, nerwica wegetatywna, migrena skurczowa, depresja, syndrom przewlekłego zmęczenia, brak satysfakcji, uczucie niepokoju, strachu, wahania nastroju, apatia, myśli o samobójstwie, agresywność, rekonwalescencja po udarze mózgu, słaba pamięć, epilepsja, nadmierne pocenie się, upośledzenie czucia, choroba Parkinsona, znużenie seksualne, impotencja, anorgazmia, syndrom napięcia przedmiesiączkowego, nerwicowy częstoskurcz, pomocniczo w kuracji uzależnień: palenie, alkoholizm, narkomania.

PRZECHOWYWANIE: przechowywać w ciemnym, suchym miejscu, niedostępnym dla dzieci. Najlepiej zastosować przed (miesiąc/rok): na opakowaniu.

OPAKOWANIE: 60 lub 120 kapsułek w plastikowej butelce.

TAGI: 5HTP 5 HTP 5-HTP HTP

Powiększ zdjęcie
7-KETO® - metabolit DHEA PURITAN’S PRIDE®
Trój acetylo siedmiotlenek dehydroepiandrosteronu
Średnia rynkowa cena:

84zł (60x25mg)
84zł (30x100mg)
7-KETO - metabolit DHEA Trój acetylo siedmiotlenek dehydroepiandrosteronu
Dr. Henry A. Lardy 1917-2010 r. - biochemik i profesor na wydziale biochemii Uniwersytetu Wisconsin w Madison, w 1958 r. został wybrany do Narodowej Akademii Nauk. Jego zespół naukowy koncentrował się na wyjaśnieniu mechanizmów leżących u podstaw metabolizmu. Laboratorium Lardiego wyodrębniło i przebadało 150 metabolitów DHEA i opublikowało ponad 370 artykułów poświęconych różnym zjawiskom metabolicznym. Punktem zwrotnym w nistorii biochemii była publikacja wyników badań w czasopiśmie „Steroids” w 1998 r. Okazało się że większość steroidów - pochodnych DHEA, nie indukowało aktywności enzymów termogenicznych, podczas gdy metabolit 7-Keto® działał.

7-Keto® - DHEA (7-Oxo) 3-acetyl-7-ketodehydroepiandrosteron jest steroidem, wytwarzanym przez metabolizm prohormonu -DHEA, działa na przemianę materii 2,5 razy bardziej aktywnie niż DHEA i nie przekształca się w testosteron lub estrogen jak DHEA. 7-Keto® wykazuje udokumentowaną aktywność termogeniczną, aktywuje 3 enzymy termogeniczne: dehydrogenazę glicerol-3-fosforanową, enzym malicowy i utleniający acylowy CoA. Zgodnie z biologiczną definicją termogenezy, wszystkie trzy z tych aktywacji enzymatycznych napędzają podłoża wytwarzające energię w kierunku mniej wydajnej produkcji ATP, w stosunku do wytwarzania ciepła. Enzymy te sprzyjają wykorzystaniu tłuszczu zapasowego do produkcji energii i ciepia.

PPM - podstawowa przemiana materii (najmniejsze tempo przemiany materii, zachodzącej w organizmie człowieka, znajdującego się w stanie czuwania, niezbędne do podtrzymania podstawowych funkcji życiowych,). W zależności od wieku i stylu życia, PPM pochłania od 45% do 70% dziennego zapotrzebowania energetycznego człowieka. Wraz z wiekiem PPM spada, ale często nie zmieniają się nasze przyzwyczajenia żywieniowe, co prowadzi do nadwagi. Badania z 2007 r. wykazały, że stosowanie 7-Keto® w połączeniu z dietą z ograniczoną ilością kalorii zwiększa PPM, nawet o 5,4%. Przedkliniczne badania przeprowadzone w Centrum Badań Klinicznych w Chicago, potwierdzają bezpieczne stosowanie 7-Keto® u ludzi w dawkach do 200 mg dziennie przez 4 tygodnie, natomiast 25-50 mg dziennie to optymalna dawka (może być stosowana przez dłuższy czas) dla wszystkich, kto chcę opóźnić proces starzenia się i utrzymać wagę. 7-Keto® nie akumuluje się w organizmie, jest szybko wchłaniany i przekształcany w pochodną siarczanu, osiąga maksymalne stężenie w osoczu w ciągu 2,2 godziny, a okres pół- trwania wynosi 2,17 godziny. Na podstawie tych danych zaleca się stosowanie suplementu 2 razy dziennie, w pierwszej połowie dnia. W USA 7-Keto® jest sprzedawane jako suplement diety od 1998 r. Wiek, infekcje wirusowe, kofeina, niedobór snu, zwiększony wysiłek fizyczny, niski poziom estrogenów, menopauza, trauma, przewlekły stres, podskórna tkanka tłuszczowa są przyczyną podwyższonego poziomu kortyzolu - hormonu stresu we krwi. Przewlekły nad­miar kortyzolu prowadzi do charakterystycznego przemieszczenia się depozytów tkanki tłuszczowej (bawoli kark, otyłość brzuszna, chude kończyny), ścieńczenia skóry, powstania rozstępów, trądziku oraz insulinooporności. 7-Keto® wyraźnie zmniejsza poziom kor­tyzolu, zwiększa odporność organizmu, poprawia pamięć, hamuje destrukcyjne procesy w mózgu, opóźnia procesy starzenia się.
Suplement sprzyja przekształceniu tyrozyny w T4 - tyroksynę, a następnie poprzez odjodowanie do T3 - trijodotyroniny - najważniejszego hormonu tarczycy, odpowiadającego m.in. za: metabolizm węglowodanów i tłuszczów, nasilenie przemian energetycznych, zwiększenie zużycia tlenu i two­rzenie ciepła oraz nie ma wpływu na TSH i T , a więc nie ma nega­tywnego wpływu na funkcję tarczycy.
 
WSKAZANIA DO STOSOWANIA: suplement dla osób po 40 roku życia, zespół przewlekłego zmęczenia, bezsenność, pogorszenie się sprawności fizycznej, zmniejszenie siły mięśni, niedoczynność tar­czycy: zwiększenie masy ciała, senność, trudności w koncentracji, zaburzenia pamięci, stany depresyjne, uczucie chłodu, przewlekłe zaparcia (spowolnienie perystaltyki), sucha, zimna, blada, nad­miernie rogowaciejąca skóra (objaw brudnych kolan), obrzęki pod­skórne (tzw. obrzęk śluzowaty) - skutek nagromadzenia glikoza- minoglikanów (kwas hialuronowy) zatrzymujących wodę, których syntezę normalnie hamuje T3 (dotyczą twarzy, zwłaszcza powiek), łamliwe włosy, przerzedzenie brwi, bradykardia - obniżona akcja serca, nieregularne miesiączkowanie; schorzenia metaboliczne: oporna nadwaga, otyłość, nagromadzenie tkanki tłuszczowej na karku, w okolicach nadobojczykowych, na brzuchu, wielomocz, nieprawidłowa tolerancja glukozy (związana z niedoczynnością nadnerczy), cukrzyca typu II, wysoki poziom cholesterolu (nawet 300-400 jednostek), miażdżyca, nadciśnienie tętnicze.

NIE ZAWIERA: sztucznych barwników, słodzików, konserwantów, cukru, skrobi, mleka, laktozy, soi, glutenu, pszenicy, ryżu, ryb i soli. Wszystkie surowce są „GE-free” (nie były poddawane inżynierii genetycznej); nie były także poddawane obróbce wysokoenergetycznej (napromieniowanie, działanie mikrofal).

PRZECIWWSKAZANIA: nadwrażliwość na 7-Keto®, kobiety w ciąży, okres laktacji, osoby do 18 roku życia, z rakiem sutka, mężczyźni z przerostem prostaty, kobiety stosujące HTZ - zastępczą terapię hormonalną, z rakiem jajnika lub innymi nowotworami estrogenozależnymi, mężczyźni leczeni pochodnymi testosteronu, osoby z ciężką niewydolnością wątroby lub nerek, problemami psychicznymi, po udarze mózgu nie powinny stosować danego suplementu.

UWAGA: osoby chorujące na cukrzycę, chorobę autoimmuno-logiczną, tarczycę, anemię złośliwą, z nerwicą, stosujące leki na receptę, przeciwzakrzepowe, hormonalne, przeciwargawkowe i psycnoleptyczne, w tym inhibitory MAO, stosowanie suplementu powinny skonsultować z lekarzem. 7-Keto® może osłabiać działanie leków przeciwdrgawkowych (np. karbamazepiny, kwasu walproinowego) i psycholeptycznych (pochodnych fenotiazyny, diazepiny i oksazepiny) - nie zaleca się stosowania preparatu z wymienionymi grupami leków. W przypadku nietolerancji na preparat: nadmierna potliwość, szybkie bicie serca, bezsenność, zaburzenia wzroku, drżenie, niepożądany rozrost włosów, pogrubienie głosu, ból głowy, wahania nastroju, zwiększenie ciśnienia krwi, wrażliwość piersi, zaburzenie miesiączkowania lub inne niepożądane objawy, należy odstawić suplement. W przypadku wystąpienia słabo nasilonych działań niepożądanych (np. trądzik, przetłuszczanie się skóry) należy odstawić suplement na 2-3 tygodnie, następnie stosować 1 tabletkę co 2-3 dzień. Jeśli objawy wystąpią ponownie, nie należy przyjmować suplementu (zalecana jest konsultacja lekarska). Umieszczony wewnątrz pakiecik służy utrzymaniu świeżości i jest niejadalny.

ZWIĘKSZENIE EFEKTU TERAPEUTYCZNEGO: stosując równolegle Ashwagandha, Omega 3 lub Omega 3-6-9 skuteczniej obniżamy poziom kortyzolu we krwi, tym samym przyspieszamy spalanie tłuszczu na brzuchu i karku.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE: prawidłowo stosowany 7-Keto® jest preparatem bezpiecznym i dobrze tolerowanym. Działania niepożądane występują rzadko, zależą od dawki i ustępują po odstawieniu suplementu.

DAWKOWANIE: preparat przeznaczony do długotrwałego stosowania, dla osób po 40 roku życia. Preparat stosujemy doustnie, w pierwszej połowie dnia, 30 min. przed lub w trakcie posiłku, 2 razy dziennie po 1 kapsułce w dawce 25 mg. Osoby z oporną nadwagą, które potrzebują schudnąć szybko, powinny stosować dawkę 100 mg, 2 razy dziennie, maksymalnie przez 4 tygodnie. Następnie należy zrobić przerwę na 2 tygodnie, po przerwie kurację można powtórzyć. Nie przekraczać zalecanej dawki do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

PRZECHOWYWANIE: przechowywać w ciemnym, suchym miejscu, niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Najlepiej zastosować przed (miesiąc/rok): na spodzie opakowania. OPAKOWANIE: 60 elastycznych kapsułek po 25 mg lub 30 po 100 mg w plastykowej butelce.

KOD PRODUKTU: 60369, 51677

Powiększ zdjęcie
APPLE CIDER VINEGAR FORMULA
Niweluje nadwagę, łaknienie na słodycze, napady "wilczego głodu", chroniczne zaparcia, problemy wątrobowe, trzustkowe, wzdęcia, gazy, obrzęki, zapobieg kamicy dróg moczowych ...
Średnia rynkowa cena:

 52zł

    Doskonała kompozycja proszku octu jabłkowego, witamin, mikroelementów,  błonnika i Gymnema Sylvester, oczyszczająca organizm, obniżająca łaknienie,  poziom cukru i przyspieszająca przemianę materii.

WITAMINA B6, WAPŃ FOSFOR, CHROM, SÓD, OCET Z WINA JABŁKOWEGO, PEKTYNY JABŁKOWE, GYMNEMA SYLVESTRE
    Witamina B6 bierze udział w przemianie aminokwasów, tłuszczów i węglowodanów, ułatwia ich rozkład, przemianę, umożliwia magazynowanie energii. Wapń, Fosfor i Sód wchodzą w skład kości, kwasów nukleinowych oraz związków przekazujących energię na poziomie molekularnym, takich jak ATP. Chrom zwiększa magazynowanie glukozy w mięśniach, wspomagając syntezę glikogenu, stymuluje przemiany energetyczne i syntezę kwasów tłuszczowych, pobudza transport aminokwasów do komórek, ogranicza odkładanie się tłuszczu. Właściwości lecznicze octu jabłkowego odkryto już w starożytnym Egipcie. Kleopatra zażywała rozcieńczony wodą ocet jabłkowy po każdej obfitej uczcie. Dzięki temu słynęła ze wspaniałej figury i dobrego zdrowia. Aktywnymi składnikami octu są: 20 związków mineralnych i pierwiastków śladowych: wapń, potas, chlor, żelazo, fluor, miedź, magnez, sód, fosfor, krzem, witamina A, kwasy: mlekowy, cytrynowy, octowy i propionowy, enzymy, aminokwasy i flawonoidy. Kwas octowy działa bakteriobójczo, porządnie „sprząta” jelita i żołądek (oczyszcza z zastarzałych złogów, przeciwdziała fermentacji jelitowej, zwalcza pasożyty). Zmienia pH moczu, tym samym oczyszcza układ moczowy, korzystnie wpływa na florę bakteryjną przewodu pokarmowego, obniża poziom cholesterolu, pobudza wydzielanie soków i enzymów trawiennych, przyspiesza spalanie tłuszczu. Gymnema sylvestre zmniejsza apetyt, zwłaszcza na cukier, stymuluje beta komórki trzustki do wydzielania insuliny, powodując obniżenie poziomu cukru we krwi na dłuższy czas, polepsza przemianę węglowodanów, komórkowy proces przyswojenia glukozy, regeneruje trzustkę (odpowiedzialną za produkcję insuliny), w cukrzycy typu I normalizuje poziom cukru, w cukrzycy typu II zmniejsza stężenie glukozy we krwi po posiłku.WSKAZANIA DO STOSOWANIA:  nadwaga, zwiększone, łaknienie na słodycze, napady „wilczego głodu”, chroniczne  zaparcia, niewydolność, marskość, tłuszczowa infiltracja wątroby, diabetes  mellitus – cukrzyca typu I-II, niestrawność związana z brakiem enzymów  trzustkowych, wysoki poziom cukru, cholesterolu, trójglicerydów, kwasu moczowego  we krwi, zatrzymywanie się wody w organizmie (obrzęk pod oczami, kończyn),  przerost patologicznej flory bakteryjnej: Candida albicans, Escherichia coli,  Enterococcus, Heliobacter pylori, alergia pokarmowa, wzdęcia, gazy, gnilne  procesy w przewodzie pokarmowym, kamica moczowa.

PRZECIWWSKAZANIA: nie stosujemy u kobiet w ciąży, karmiących matek i u dzieci poniżej 18 roku życia. W przypadku, gdy pacjent przyjmuje leki, stosowanie suplementu należy skonsultować z lekarzem.

UWAGA: umieszczony wewnątrz pakiecik służy utrzymaniu świeżości i jest niejadalny.

DAWKOWANIE: 3 tabletki dziennie, najlepiej w trakcie posiłku. Nie przekraczać zalecanej dawki do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

PRZECHOWYWANIE: przechowywać w suchym ciemnym miejscu, w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla dzieci. Najlepiej zastosować przed (miesiąc/rok): na opakowaniu.
OPAKOWANIE: 90 tabletek w plastykowej butelce.

Powiększ zdjęcie
KAPSAICYNA
Średnia rynkowa cena:

 34zł (60 kaps.)
58zł (120 kaps.)

Właściwości: Kapsaicyna to nowoczesna formuła wspomagająca walkę z nadwagą. Kapsułki o unikalnej formule zawierają silnie skoncentrowany ekstrakt kapsaicyny pozyskany z pieprzu cayenne, który przyspiesza metabolizm i pobudza organizm do spalania maksymalnej ilości kalorii.
 
Składniki: Substancja wypełniająca-maltodekstryna (skrobia), ekstrakt kapsaicyny, kapsułka vega (warzywny składnik otoczki, barwnik - dwutlenek tytanu), substancja przeciwzbrylająca - stearynian magnezu.

Jedna kapsułka/ Porcja dzienna (cztery kapsułki): 380mg ekstraktu (1 kapsułka), 1520mg ekstraktu z pieprzu cayenne (4 kapsułki).

Sposób spożycia: 1-2 kapsułki dwa razy dziennie.
Nie należy przekraczać podanej dawki. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej i zrównoważonej diety zdrowego trybu życia. Kobiety w ciąży i karmiące piersią, osoby poniżej 18 roku życia oraz osoby chore powinny skonsultować się z lekarzem przed zażyciem preparatu.

Przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci. Nie stosować, jeśli wewnętrzne uszczelnienie zostało uszkodzone.

Przechowywać w chłodnym i suchym miejscu.

Opakowanie: 60 lub 120 kapsułek


Powiększ zdjęcie
MOROZNIK KAUKASKI
FORTE
+ EKSTRAKT Z ZIELONEJ HERBATY
działanie: cytostatyczne (hamujące rozwój guzów), przeciwzapalne, przeciw-wirusowe, bakterio-grzybobójcze, rozkurczowe, moczopędne, żółciopędne, zmniejsza apetyt, przyspiesza metabolizm, usuwa toksyny z organizmu...
Średnia rynkowa cena:
--zł
Ciemiernik kaukaski + Herbaciany krzew / Rhizoma cum radicibus  Hellebori caucasicus + Extractum Herba Camellia sinensis

 
Camellia sinensis – herbata zielona jest dużym, wiecznie zielonym krzewem,  pochodzi z Chin i Indii. Pierwszy zapis dotyczący leczniczych właściwości  herbaty znalazł się w księdze medycyny chińskiej w 2737 r. p.n.e.

SKŁAD CHEMICZNY: C.  sinensis: polifenole składające się z katechin, alkaloidy: kofeina, teofilina i  teobromina, zasady purynowe: adenina i ksantyna, garbniki katechinowe, saponiny,  flawonoidy, olejek eteryczny, a w nim linalol, geniol i jasmon, witaminy: A,  B1, B2, C.
WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE ZIELONEJ  HERBATY: katechiny w organizmie człowieka stymulują aktywność  andrenomimetyczn, wraz z kofeiną i fenolkwasami stymulują termogenezę – rozpad i  spalanie tkanki tłuszczowej z rozprzestrzenieniem energii termicznej. Flawonole  ograniczają aktywność aldolazy – enzymu kontrolującego proces gromadzenia  tłuszczu zapasowego w tkance tłuszczowej, polifenole unieszkodliwiają mutagenne  i kancerogenne działanie toksyn, promieniowania jonizującego, chronią przed  szkodliwym wpływem wolnych rodników struktury DNA i RNA, usuwają z organizmu  związki kancerogenne oraz stymulują układ immunologiczny.WŁAŚCIWOŚCI  FARMAKOLOGICZNE: przeciwzapalne, przeciwwirusowe, bakterio-,  grzybobójcze, rozkurczowe, moczo-, żółciopędne oraz cytostatyczne (hamuje rozwój  guzów). Preparat uwalnia serotoninę (znacznie zmniejsza apetyt), wycisza układ  nerwowy, stymuluję prace wątroby, trzustki, proces hydrolizy tłuszczów (efekt  moczopędny i odchudzający), przyspiesza metabolizm i stwarza doskonałe warunki  dla schudnięcia. Po kuracji na skórze nie tworzą się rozstępy oraz nie ma efektu  jo-jo, gdyż organizm samodzielnie spala tłuszcz zapasowy, z którego wytwarzana  jest energia. Glikozydy znacznie poprawiają krążenie w sercu i na peryferiach,  zwiększają siłę skurczu mięśnia sercowego i tzw. pojemność wurzutową serca,  normalizują rytm. Ułatwiają odpływ krwi z układu żylnego, powodując w ten sposób  obniżenie ciśnienia żylnego krwi oraz ustąpienie obrzęków i zastojów żylnych.  Akumulując się w pniach nerwowych, wraz ze składnikiem mieliny fosfolipidem –  fosfatydylocholiną (Lecytyna, Neuro PS) regenerują mielionowe osłony nerwów  (cecha unikatowa). Suplement stymuluje układ endokrynny: pracę przysadki  mózgowej (ukierunkowuje metabolizm, pobudza rozkład tłuszczu), tarczycy (wzmaga  podstawową przemianę materii, pobudza syntezę białek, zmniejsza poziom  cholesterolu we krwi), trzustki (obniża poziom glukozy we krwi, zwiększa syntezę  białek i tłuszczów), nadnerczy i gruczołów płciowych; stymuluje układ moczowy,  polepsza wodno –solną przemianę, przyspiesza diurezę, zwiększa ilość wydalanego  moczu, a z nim usuwa toksyczne produkty przemiany materii, zwiększa energię  organizmu, tym samym przyczyniając się do samodzielnego oczyszczania z toksyn,  soli, metali ciężkich, odpadów metabolizmu oraz zwiększa wydajność umysłową,  fizyczną i psychiczną.
WSKAZANIA DO STOSOWANIA:  problemy metaboliczne: acidoza – zakwaszenie organizmu, nadwaga, nadmierne  pocenie się, daibetes mellitus – cukrzyca typu I i II, wysoki poziom cukru,  kwasu moczowego, cholesterolu i trójglicerydów, gęsta krew nasycona lipidami;  układ sercowy: przewlekła niewydolność serca II i III stopnia z migotaniem bądź  trzepotaniem przedsionków; układ naczyniowy: miażdżyca, niewydolność naczyń  obwodowych, żylaki, embolismus – zatorowość tętnic, vasculitis – zapalenie  naczyń, stopa cukrzycowa, choroba Buergera – zakrzepowo-zarostowe zapalenie  tętnic, zaburzenie krwiobiegu w mózgu (zawroty głowy, migrena); hepatologia:  stłuszczenie wątroby, zastoiny żółci, przewlekłe zaparcia; dermatologia:  ropiejące, trudno gojące się rany, łuszczyca, przebarwienia skóry spowodowane  intoksykacją organizmu; przeciwdziała wirusowi i brodawczaka ludzkiego – HPV,  przyczyny powstawania brodawek i włókniaków; pulmonologia: ciągłe  odchrząkiwanie, zaflegmienie, przewlekłe zapalenie oskrzeli, astma; obwodowy  układ nerwowy: neuralgia nerwu trójdzielnego – twarzowego, kulszowego – rwa  kulszowa, półpasiec, zapalenie korzonków, nerwobóle; endokrynologia:  niedoczynność tarczycy, przerost ogólny (wole) i ogniskowy (guzki i guzy),  niewydolność układu hormonalnego i z nim związana nadwaga.
PRZECIWWSKAZANIA: świeży  zawał serca, zaburzenia rytmu z bradykardią, kardiomiopatia przerostowa,  częstoskurcz komorowy, ciąża, okres laktacji, nie stosujemy u dzieci do 12 roku  życia.
UWAGA: stosując  równolegle absorbent Enterożel, przyspieszymy proces detoksykacji. Preparat  pochłonie w świetle przewodu pokarmowego toksyny i obumarłe mikroorganizmy oraz  usunie je z organizmu. Stosując równolegle 5-http obniżymy apetyt i  przyspieszymy proces odchudzania. W przypadku rozwolnienia skoków ciśnienia,  bólu brzucha dawkę preparatu należy odpowiednio zmniejszyć, aby uciążliwe  reakcje ustąpiły. Mniejszą dawkę stosujemy przez 1-2 tygodnie, a następnie  kontynuujemy według przepisu.
DAWKOWANIE: preparat  zawsze stosujemy 1 raz dziennie 1-2 godziny przed śniadaniem lub bezpośrednio  przed snem. Stosujemy 1 kapsułkę codziennie przez 7 dni, następnie dawkę  zwiększamy o 1 kapsułkę, aż do 6 kapsułek dziennie. Kontynuując kuracje,  utrzymujemy dawkę na maksymalnym poziomie. Po 3-6 miesięcznej kuracji, należy  zrobić 1 miesięczną przerwę, a następnie powtórzyć kuracje, zaczynając od  początkowej dawki.
PRZECHOWYWANIE:  przechowywać w ciemnym, suchym miejscu, niedostępnym dla dzieci, w temperaturze  pokojowej w szczelnie zamkniętym słoiku. Najlepiej spożyć przed terminem podanym  na opakowaniu.
OPAKOWANIE: 150 kapsułek  w plastykowym pudełku.
PRODUCENT:  Parafarmacea

Powiększ zdjęcie
MOROZNIK KAUKASKI
(ZMIELONE KORZENIE I KŁĄCZE)
Ciemiernik kaukaski / Rhizoma cum radicibus Hellebori caucasicus
Średnia rynkowa cena:
--zł
WŁAŚCIWOŚCI  FARMAKOLOGICZNE: przeciwzapalne, przeciwwirusowe, bakterio-,  grzybobójcze, przeciwpasożytcznie, rozkurczowe i żółciopędne. Zioło uwalnia  serotoninę, tym samym znacznie zmniejsza apetyt, wycisza i uspokaja układ  nerwowy, stymuluje pracę wątroby, trzustki, zwiększa wydzielanie enzymów  trawiennych, soku żołądkowego, wytwarzanie żółci, polepsza jej przepływ,  aktywnie pobudza ruchy robaczkowe jelit i dróg żółciowych, usprawnia procesy  trawienia i wypróżniania. Zioło oczyszcza i odnawia cały organizm, stymuluje  proces hydrolizy tłuszczów (efekt moczopędny i odchudzający), przyspiesza  metabolizm i stwarza doskonałe warunki dla schudnięcia. Po kuracji na skórze nie  tworzą się rozstępy, skóra staje się jędrna oraz nie ma efektu jo-jo, gdyż  organizm samodzielnie spala tłuszcz zapasowy z którego wytwarzana jest energia.  Glikozydy rośliny znacznie poprawiają krążenie w sercu i na peryferiach,  zwiększają siłę skurczu mięśnia sercowego i tzw. pojemność wurzutową serca,  normalizują rytm. Ułatwiają odpływ krwi z układu żylnego, powodując w ten sposób  obniżenie ciśnienia żylnego krwi oraz ustąpienie obrzęków i zastojów żylnych.  Akumulując się w pniach nerwowych, wraz ze składnikiem mieliny fosfolipidem  –fosfatydylocholiną (Lecytyna, Neuro PS) regenerują mielinowe osłony nerwów  (cecha unikatowa). Zioło stymuluje układ endokrynny: pracę przysadki mózgowej  (ukierunkowuje metabolizm, pobudza rozkład tłuszczów zapasowych), tarczycy  (wzmaga podstawową przemianę materii, pobudza syntezę białek, zmniejsz poziom  cholesterolu we krwi), trzustki (obniża stężenie glukozy we krwi, zwiększa  syntezę białek i tłuszczów), nadnerczy i gruczołów płciowych. Pobudza układ  moczowy, polepsza wodno- solną przemianę, przyspiesza diurezę, zwiększa ilość  wydalanego moczu, a z nim usuwa toksyczne produkty przemiany materii, zwiększa  energię organizmu, tym samym przyczynia się do samodzielnego oczyszczania z  toksyn, odpadów metabolizmu oraz zwiększa wydajność umysłową, fizyczną i  psychiczną.

WSKAZANIA DO STOSOWANIA:  problemy metaboliczne: acidoza – zakwaszenie organizmu, nadwaga, nadmierne  pocenie się, diabetes mellitus – cukrzyca typu I i II, wysoki poziom cukru,  kwasu moczowego, cholesterolu i trójglicerydów, gęsta krew nasycona lipidami;  hepatologia: stłuszczenie wątroby, kamica żółciowa, zastój żółci, przewlekłe  zaparcia; gastroenterologia: niestrawność, wzdęcia, gnilne procesy w przewodzie  pokarmowym; urologia: obrzęk świadczący o zatrzymywaniu się wody w organizmie,  kłębkowo-kanalikowe zapalenie nerek, kamica moczowa, niewydolność nerek; układ  sercowy i naczyniowy: miażdżyca, przewlekła niewydolność serca II i III stopnia  z migotaniem bądź trzepotaniem przedsionków; dermatologia: ropiejące, trudno  gojące się rany, stopa cukrzycowa, łuszczycam dermatozy spowodowane intoksykacją  organizmu; przeciwdziała wirusowi brodawczaka ludzkiego – HPV, przyczyny  powstawania brodawek i włókniaków; pulmonologia: ciągłe odchrząkiwanie,  zaflegmienie, przewlekłe zapalenie oskrzeli, astma, zapalenie opłucnej; obwodowy  układ nerwowy: neuralgia nerwu trójdzielnego – twarzowego, kulszowego – rwa  kulszowa, półpasiec, zapalenie korzonków, nerwobóle; endokrynologia:  niedoczynność tarczycy, przerost ogólny (wole) i ogniskowy (guzki i guzy),  niewydolność układu hormonalnego i z nim związana nadwaga.

PRZECIWWSKAZANIA: świeży  zawał serca, zaburzenia rytmu z bradykardią, kardiomiopatia przerostowa,  częstoskurcz komorowy, ciąża, okres laktacji, nie stosujemy u dzieci do 12 roku  życia.

UWAGA: stosując  równolegle absorbent Enterożel, przyspieszymy proces detoksykacji. Preparat  pochłonie w świetle przewodu pokarmowego toksyny i obumarłe mikroorganizmy oraz  usunie je z organizmu. W przypadku rozwolnienia, skoków ciśnienia, bólu brzucha  dawkę preparatu należy odpowiednio zmniejszyć, aby uciążliwe reakcje ustąpiły.  Mniejszą dawkę stosujemy przez 1-2 tygodnie, a następnie kontynuujemy według  przepisu.

DAWKOWANIE: zioło zawsze  stosujemy 1 raz dziennie 1-2 godziny przed śniadaniem lub bezpośrednio przed  snem. Stosujemy 1 dozownik (płaska łyżeczka) codziennie przez 7 dni, następnie  dawkę zwiększamy o 1 dozownik, aż do 300 mg ziela – 6 dozowników. Kontynuując  kuracje, utrzymujemy dawkę na maksymalnym poziomie. Po 3-6 miesięcznej kuracji,  należy zrobić 1 miesięczną przerwę, a następnie powtórzyć proces, zaczynając od  początkowej dawki.
SPOSÓB UŻYCIA: dawkę  ziela dodać do 50 ml wody, dokładnie wymieszać i wypić nie pozostawiając osadu  lub zmieszać z 1/4 - 1 łyżeczką miodu i zażyć.

PRZECHOWYWANIE:  przechowywać w ciemnym, suchym miejscu, niedostępnym dla dzieci, w temperaturze  pokojowej, w szczelnie zamkniętym słoiku. Najlepiej spożyć przed terminem  podanym na opakowaniu.

OPAKOWANIE: 10g  (ok. 200 dawek) zmielonych korzeni i kłączy Rhizoma cum radicibus  Hellebori caucasicus w plastykowym pudełeczku z dozownikiem.

PRODUCENT:  Parafarmacea

Powiększ zdjęcie
MULTI - ENZYME FORMULA
- PURITAN'S PRIDE -
Kompleks enzymów trawiennych ,odchudzanie, wzdęcia, choroby żołądka, wątroby, trzustki, cukrzyca typu I i II, ZESPÓŁ JELITA NADWRAŻLIWEGO. Rekonwalescencja po ostrym zapaleniu trzustki, resekcji żołądka, jelit, gastrektomia, pankreatektomia ...
Średnia rynkowa cena:

 62zł (100szt.)
    Multi Enzyme to naukowo opracowana, kompletna formuła dostarczająca  organizmowi pełny spektrum enzymów trawiennych, uzupełniona naturalnymi  substancjami optymalizującymi przebieg procesów metabolicznych i usprawniających  proces trawienia.
UWAGA: ziołowe  preparaty: Diabecon®, Gasex®, Liuwei Dihuang Wan, Renshen Jianpi Wan, Zhibai  Dihuang Wan i NOW® Gymnema Sylvestre regenerują trzustkę i stymulują wytwarzanie  enzymów trawiennych.AMYLAZA, PROTEAZA, LIPAZA, PAPAINA, CELULOZA, PEPSYNA,  BROMELAINA, PAPAJA
 
    Pankreatyna (gr. Pankreatos – trzustka) – podstawowy enzym trzustkowy zawiera  enzymy: amylazę, lipazę i proteazę. Amylaza – enzym hydrolityczny z grup  hydrolaz, rozkładający skrobię i inne wielocukry. Test na amylazę jest głównym  testem przy wykrywaniu zapalenia trzustki. Zwiększony poziom amylazy w surowicy  notuje się również w przypadku: alkoholizmu, niektórych nowotworów złośliwych  (rak oskrzeli, tarczycy, wątroby), zapaleniu otrzewnej, niewydolności nerek.  Lipaza – enzym rozkładający tłuszcz, hydrolizuje wiązania estrowe trójglicerydów  (tłuszcz zapasowy) i polisacharydy – węglowodany (owoce, warzywa i zboża),  rozkłada nadwyżki aminokwasów, toksyny, leki chemiczne, uczestniczy w  wytwarzaniu mocznika, syntezie i magazynowaniu witamin, w połączeniu z innymi  enzymami likwiduje obumarłe białe krwinki, tym samym obniża ryzyko powstania  stanu zapalnego. Lipaza łagodzi objawy zespołu jelita wrażliwego i jest  konieczna w kompleksowej terapii alergii pokarmowej i reumatoidalnego zapalenia  stawów. Proteaza – najważniejszy enzym odpowiedzialny za rozkład białek. Wspiera  układ odpornościowy, pomaga pozbyć się szkodliwych metabolitów, bakterii i  wirusów. Z soku niedojrzałych owoców Melonowca otrzymuje się enzym  proteolityczny – papainę, ułatwiający trawienie białka i spalanie tłuszczów.  Celuloza – polisacharyd, jest źródłem energii i składnikiem zwiększającym  objętość posiłku. Poprawia perystaltykę jelit, ułatwia przesuwanie treści  pokarmowej, obniża poziom złego cholesterolu. Pepsyna – enzym – składnik soku  żołądkowego, rozkłada białka i znajduje zastosowanie w kuracji nieżytu żołądka,  niedokwaśności i braku łaknienia. Z łodyg ananasa pozyskuje się bromelainę –  mieszaninę enzymów proteolitycznych, która ułatwia trawienie białek, tłuszczów i  skrobi. CCZ – jeden ze składników bromelainy pobudza system odpornościowy  człowieka do niszczenia komórek rakowych, podczas gdy drugi –CCS – blokuje  białko zwane Ras, które jest zmutowane w 30% różnego typu nowotworów.

WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE:  suplement uaktywnia przemianę materii, przyśpiesza trawienie i  wchłanianie mleczka pokarmowego z jelit do krwi, zwiększa udział trójglicerydów  w proces energetycznych, przyśpiesza spalanie tłuszczu zapasowego, normalizuje  poziom cholesterolu, mocznika, trójglicerydów i bilirubiny, chroni, oczyszcza i  regeneruję wątrobę i trzustkę, zapobiega ich marskości i stłuszczeniu, pomocny w  likwidacji kamieni żółciowych i wątrobowych. Preparat normalizuje odczyn soku  żołądkowego, pobudza perystaltykę jelit i produkcję własnych enzymów  trawiennych, pomaga w wychwytywaniu korzystnych substancji z posiłku, znacznie  poprawia energetyczny i fizyczny stan człowieka.

WSKAZANIA DO STOSOWANIA: schorzenia metaboliczne: nadwaga, wysoki poziom cukru, kwasu moczowego,  cholesterolu, trójglicerydów, bilirubiny we krwi, hiper-cholesterolemia – wysoki  poziom cholesterolu (nawet 300-400 jednostek), zakwaszenie organizmu;  gastroenterologia: diabetes melltus – cukrzyca typu I i II, przewlekłe zapalenie  trzustki, mukowiscydoza – zwłóknienie torbielowate trzustki, zwężenie przewodu  trzustkowego lub przewodu żółciowego wspólnego, niestrawność związana z brakiem  enzymów trzustkowych, stany niewydolności zewnątrz wydzielniczej trzustki,  rekonwalescencja po ostrym zapaleniu trzustki, po resekcji żołądka, jelit,  gastrektomia, pankreatoktomia; przewód pokarmowy: alergia pokarmowa, wzdęcia,  gazy, procesy gnilne w przewodzie pokarmowym, słabe zaburzone trawienie,  zaparcie, kolka gazowa, ból brzucha, zgaga, colon irritabile – zespół jelita  nadwrażliwego; hepatologia: ostre, chroniczne i wirusowe zapalenie wątroby,  marskość, tłuszczowa infiltracja, zastój żółci, zaburzenia wydzielania i  przepływie żółci.

PRZECIWWSKAZANIA: nie stosujemy we wczesnym etapie ostrego zapalenia trzustki. Kobiety w ciąży i w okresie laktacji stosowanie suplementu powinny skonsultować z lekarzem.

DAWKOWANIE: 1 tabletka podczas każdego posiłku. W razie konieczności (np. chorzy na mukowiscydozę) dawkę można zwiększyć do uzyskania normalizacji stolca. Czas kuracji nieograniczony, należy uważać, aby nie mieszać preparatu z płynami/pokarmami o silnym odczynie zasadowym (np. mleko). Najlepiej nie kruszyć i nie rozgryzać tabletek. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

PRZECHOWYWANIE: przechowywać w ciemnym, suchym miejscu, niedostępnym dla dzieci. Najlepiej spożyć przed (miesiąc/rok): na spodzie opakowania.
OPAKOWANIE: 100 tabletek w plastykowej butelce.

TAGI: MULTI ENZYM FORMUŁA, MULTI ENZYME FORMUŁA
PONIŻEJ PRZEDSTAWIAMY PAŃSTWU PREPARATY WSPOMAGAJĄCE
 
LIPOCAPS
Witamina C1000 liposomalna
120 kaps.

Średnia rynkowa cena:

81zł (120kaps.)


...
Wróć do spisu treści