Narząd wzroku - doktor-natura.info.pl

Uwaga! Strony te mają za zadanie zapoznanie internautów z uznanymi w świecie naturalnymi preparatami wspomagającymi zdrowie. Podane ceny są średnią cen w Polsce i krajach ościennych. Pamiętaj!!! Nawet największa wiedza w tym temacie nie zwalnia Cię od wizyty u lekarza specjalisty ! Miłej lektury ...... doktor-natura.
Przejdź do treści

Narząd wzroku

MINGMU DIHUANG WAN
 

Starożytna mieszanka wspierająca funkcję wzroku, wątroby
i nerek (nowa ulepszona formuła)

Średnia rynkowa cena:
38 zł


HERBA VISION
GOLD

Średnia rynkowa cena:


32zł (60szt.)


QI JU DI HUANG WAN
(QIJUDIHUANGWAN)
Stosowany jest do walki z chorobami oczu

Średnia rynkowa cena:


28zł (10szt.)


MING MU DI HUANG WAN
Stosowany jest do walki z chorobami oczu spowodowanymi utratą „yin” wątroby i nerek z utratą gorąca.

Średnia rynkowa cena:


32zł (10szt.)


SIWEI ZHENCENG BINGPENG  DIYANYE
Perłowe krople do oczu
(cztery warstwy lodu)

Średnia rynkowa cena:


32 zł


Senior Eye Vision
200 kaps.
Dobry wzrok do późnej starości!!!


Średnia rynkowa cena:


112zł (200szt.)


ZHANGYANMING
TABLETKI 0,42g 100szt.
Teraz 2 razy większa dawka
Zaćma, jaskra, migrena, szumy w uszach.

Średnia rynkowa cena:


58zł (100szt.)


ZHANG YI SAN
Lecznicze krople do oczu
Nowoczesny preparat nawilża, regeneruje i wzmacnia funkcję wzroku.
Retinopatia cukrzycowa...

Średnia rynkowa cena:


36zł


 
LIPOCAPS
Witamina C1000 liposomalna
120 kaps.

Średnia rynkowa cena:

91zł (120kaps.)Powiększ zdjęcie
MINGMU DIHUANG WAN

Starożytna mieszanka wspierająca funkcję wzroku, wątroby i nerek (nowa ulepszona formuła)
Średnia rynkowa cena:

 38 zł
Nowoczesny, 11 – składnikowy preparat medycyny Chińskiej, oparty na recepturze słynnego lekarza starożytności Sun Simiao (581-682 r.). Receptura pochodzi z jego pracy- „Delikatne olejki ze srebrnego Morza”, opublikowanej pod koniec dynastii Yuan (1271-1368 r.). Huangshan Tinamu Pharmaceutical Co., Ltd ulepszyli tradycyjną formułę dodając 3 składniki: Dioscorea oppositae, Haliotidis concha, Tribulus terrestris, które potęgują działanie tradycyjnej receptury. Według TCM „odżywia Yin wątroby i nerek – niedobór Yin powoduje suchość i gorąco oraz stymuluje energię Qi, która nawilża i ochładza wątrobę i oczy”. Zaćma –łac.cataracta-wrodzona lub degeneracyjna choroba oczu, prowadząca do zmętnienia soczewki i jest jedną z przyczyn ślepoty. Dotyczy najczęściej osób starszych po 60 roku życia, zwłaszcza kobiet. Według badań przeprowadzonych w Beijing Aier-Intech Eye Hospitan i Eye Center-Peking University People’s Hospital skuteczność preparatu wynosi 87,34%.R.glutinosa działa wzmacniająco na energię serca, krwi i nerek oraz wyraźnie obniża poziom cukru we krwi. D.opposita tonizuje płuca, nerki i śledzionę oraz „oczyszcza krew”. H.concha – gatunek endemicznego (wyłącznie z danego rejonu) ślimaka morskiego, pochodzi z wybrzeży prowincji Guangdong, Fujian i Hainan w Chinach. Sproszkowane i w specjalistyczny sposób ekstrahowane muszle są cennym środkiem TCM. „Uspokaja, uśmierza Yang, obniża ogień wątroby” – patologiczna gorączka wątrobowa manifestuje się: ból głowy, szum w uszach, zespół suchego oka, płonące oczy, ból w prawym podżebrze. C.officianalis i A.plantago-aquaitica działają wzmacniająco na wątrobę i nerki, promują neurogenezę (powstawanie nowych komórek nerwowych) i angiogenezę (tworzenie się nowych naczyń włosowatych) oraz  polepszają funkcję neurologiczną po niedokrwieniu. L.chinensis wyraźnie poprawia krążenie w czaszce i oczach , normalizuje ciśnienie w układzie, „wspiera i rozjaśnia oczy, stosowany przy niedoborze w wątrobie i nerkach, a objawami są zawroty głowy i zmniejszenie ostrości wzroku”. W.extensa przeciwzapalne, uspokajające, moczopędne, regulujące płynami zioło.

WSKAZANIA DO STOSOWANIA: osłabienie wzroku związane z osłabieniem wątroby i nerek, upośledzenie widzenia dziennego i nocnego, światłowstręt, błyskające punkciki w polu widzenia, nagła lub postępująca krótkowzroczność, młodzieńcza, idiopatyczna (z nieznanych przyczyn), zwyrodnieniowe zapalenie naczyniówki, osłabienie wzroku wywołane zaburzeniem krążenia w oku, zmętnienie ciała szklistego, wczesne stadium katarakty starczej, słabe, niewyraźne, zamglone widzenie kataraktowe,  łac.cataracta - zaćma, podwyższone ciśnieniew gałce ocznej, łac.glaucoma - jaskra, uszkodzenie nerwu wzrokowego i komórek zwojowych siatkówki, rozmiękanie rogówki, atrofia gruczołu łzowego i jego stopniowa dysfunkcja u osób po 40 roku życia, powikłanie wynikające z noszenia soczewek kontaktowych, łzawienie oczu podczas ekspozycji na wiatr, suchość w oku, podrażnienie, pieczenie, uczucie ciała obcego pod powiekami, pękanie naczyń krwionośnych oka, uszkodzenia siatkówki w przebiegu cukrzycy (retinopatii cukrzycowej), nadwrażliwość na: wiatr, dym, kurz czy pył; profilaktyka i rekonwalescencja przed i po zabiegu chirurgicznym; zmęczenie oczu spowodowane: długotrwałą lekturą, pracą przy komputerze, oglądaniem telewizji, prowadzeniem samochodu; problemy mózgowe: niewydolność krążenia mózgowego, dzwonienie, szumy w uszach, nagła i postępująca głuchota, udar mózgu, zaburzenie koncentracji i pamięci, migrenowe bóle, zawroty głowy.

PRZECIWWSKAZANIA: ciąża, okres laktacji, indywidualna nietolerancja na komponenty preparatu. Podczas kuracji obowiązuje zakaz spożywania alkoholu i potraw tłustych. W przypadku wystąpienia niepożądanych reakcji ze strony przewodu pokarmowego, dawkę preparatu należy zmniejszyć.

DAWKOWANIE: doustnie dzieciom 5-12 lat 4-5 pigułek, dorosłym 8-10 pigułek, 3 razy dziennie 3o minut przed posiłkiem. Kuracja podstawowa: 1 miesiąc - 3-4 opakowania. Aby uzyskać stabilny efekt terapeutyczny, suplement stosujemy nieprzerwanie przez 3 miesiące - 9-12 opakowań.

PRZECHOWYWANIE: w ciemnym i suchym miejscu, niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej.

DATA PRZYDATNOŚCI: podana na opakowaniu

OPAKOWANIE: 200 pigułek

PRODUCENT: Huangshan Tianmu Menthol Pharmaceutical Co., Ltd of China


Powiększ zdjęcie
HERBA VISION GOLD
Średnia rynkowa cena:

32zł (60szt.)LUTIGOLD tm, ZEAKSANTYNA, EKSTRAKT Z BORÓWKI CZERNICY
Oczy są jednym z najważniejszych narządów zmysłu. To one dostarczają do móz­gu najwięcej informacji o naszym otoczeniu!
Obraz powstaje dzięki światłoczułym komórkom (fotoreceptorom) znajdującym się w siatkówce. Zanim jednak informa­cja o tym, co zobaczyliśmy trafi do mózgu i zostanie finalnie w nim przetworzona, fotoreceptory muszą wykonać mnóstwo pracy. Dlatego potrzebują dużej ilości tlenu i składników odżywczych, między innymi gromadzących się w siatkówce oka i wy­stępujących zawsze razem barwników - luteiny i zeaksantyny. Luteina i zeaksantyna to żółto-pomarańczowe barwniki z grupy karotenoidów, występują w żółtku jaj i roślinach: brokuły, czerwona papryka, dynia, kukurydza, pomidory czy szpinak i to wraz z nimi dzięki dobrze zbilansowanej diecie, dostarczane są do naszego orga­nizmu. Naturalnie występują razem, razem też gromadzą się w naszym organizmie, koncentrując się głównie w siatkówce oka. W strefie najostrzejszego widzenia, czyli w centralnym punkcie plamki żółtej tzw. dołeczku, znajduje się najwięcej zeaksan­tyny, natomiast ilość luteiny zwiększa się na peryferyjnych częściach siatkówki. Wiek, intensywna eksploatacja, palenie tytoniu, alkohol, nadwaga, cukrzyca mają fatalny wpływ na poziom luteiny i zeaksantyny w siatkówce!
 
W płatkach Flos Tagetes erecta - aksamitki wzniesionej występują karotenoidy (w zmydlonym wyciągu aż 93% przyswajalnych barwników, z czego 88% stanowi­ły izomery trans i cis luteiny oraz jej estry, a 5% izomery trans i cis zeaksantyny). V. myrtillus gorzko-słodkie, ściągające moczopędne zioło, obniżające poziom cukru., cholesterolu i trójglicerydów we krwi. Ekstrakty z owoców działają ochronnie na na­czynia krwionośne, hamują agregacją płytek krwi i utlenianie witaminy C w organi­zmie. Bilberry extract Puritan's Pride® zawiera duże ilości garbników oraz tzw. myrtillię, w której skład wchodzą m.in. procyjanidyny i barwniki antocyjanowe, liczne kwasy organiczne, witaminy: C, K i B3, alkaloidy indolowe, antocyjanozydy (glukozydy delfininol, cyjanidod, malwidol i petunidol), które maj właściwości i antyhemeralopowe (profilaktyka ślepoty).

WSKAZANIA DO STOSOWANIA: osoby po 30 roku życia, narażone na wysiłek oczu.: kierowcy, studenci, pracownicy biurowi; osoby o nieregularnym trybie życia, palaczy tytoniu, postępujące osłabienie wzroku, osłabienie wzroku wywołane zabu­rzeniem krążenia w oku, zamglone widzenie kataraktowe, łac. cataracta - zaćma, łac. glaucoma - jaskra, przemęczenie oczu, uszkodzenia siatkówki w przebiegu cukrzycy (retinopatii cukrzycowej).

PRZECIWWSKAZANIA: ciąża i okres laktacji.

UWAGA: umieszczony wewnątrz. pakiecik służy utrzymaniu świeżości i jest niejadalny. DAWKOWANIE: 1 kapsułka 1 razy dziennie 30 min. przed, lub w trakcie posiłku. Nie przekraczać zalecanej dawki do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety

PRZECHOWYWANIE: przechowywać. w suchym i ciemnym miejscu, niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Najlepiej zastosować przed (miesiąc/rok): na opakowaniu.

OPAKOWANIE: 60 kapsułek elastycznych w plastikowej butelce'.

KOD PRODUKTU: 55691


Powiększ zdjęcie
MING MU DI HUANG WAN
Stosowany jest do walki z chorobami oczu spowodowanymi utratą „yin” wątroby i nerek z utratą gorąca.
Średnia rynkowa cena:

32zł (10szt.)
Receptura: Radix Rehmanniae Glutinosae 18,2g; Radix Dioscorae Oppositae 9,1g; Poriae Cocos 6,8g; Fructus Licii Chinensis 6,8g; Haliotidis Concha 9,1g; Fructus Corni Officinalis 9,1g; Radix Paconiae 6,8g; Radix Angelicas 6,8g; Rhizoma Alismatis 6,8g; Radix Paeoniae Rubra 6,8g; Fructus Tribuli Terrestris 6,7g; Flos Chryzanthemi 6,8g.

Działanie: wzmacnia wątrobę i nerki, zasila „Yin” nerek i ochrania wątrobę, uzupełnia „yin” wątroby, uspokaja ogień wątroby i odżywia krew, wzmacnia śledzionę, wspomaga wydalanie moczu, wpływa korzystnie na poprawę wzroku.

Wskazania: stosowany do poprawy wzroku dotkniętego gorącem wątroby i wiatrem endogennym (wiatr wewnętrzny), obejmującym słaby wzrok, zawroty głowy, światłowstręt, łzawienie oczu, upośledzenie nocnego widzenia itp.
Ming Mu Di Huang Wan zalecany jest w przypadkach jaskry, zaćmy, zapalenia siatkówki, zapalenia nerwu gałki ocznej.

Dawkowanie: 1 pigułka miodowa 2-3 razy dziennie.

Opakowanie i zawartość: 10 pigułek miodowych w pu­dełku.

Ming Mu Di Huang Wan produkowany jest również w postaci małych pigułeczek po 200 w bute­leczce przez Zakłady Farmaceutyczne FO CI w Lanzhou. Stosowany jest do leczenia chorób oczu spowodowanych utratą „Yin” wątroby i nerek z utratą gorąca. W przypadku użycia tego preparatu należy stosować 8-10 granulek 3 razy dziennie.

Przechowywanie: przechowywać szczelnie zamknięte w suchym miejscu,

Okres ważności: 3 lata od daty produkcji umieszczonej na opakowaniu.

Powiększ zdjęcie
QI JU DI HUANG WAN
(QIJUDIHUANGWAN)
Stosowany jest do walki z chorobami oczu
Średnia rynkowa cena:

28zł (10szt.)
Działanie: wzmacnia „Yin” nerek i ochrania wątrobę, wydala gorąco i ochrania wątrobę, ochładza i uzupełnia krew, wspomaga wydalanie moczu, wzmacnia śledzionę i zasila ,,Yin,, wpływa korzystnie na oczy.

Wskazania: do poprawy wzroku dotkniętego utratą ,,Yin,, nerek, obejmującego słaby wzrok, suchość w oczach, zawroty głowy i szum w uszach.

Skład: Root Rehmanniae Glutinosae 27,9g Root Paeoniae Rubra 13,79g Fructus Corni Officinalis 13,78g Buthus Martensi 10,35g Cortex Mutan Radicis 10,35g Sclerotinium  Poriae Cocos 10,35g Fructus Lycii Chinesis 6,90g Flower Chrysanthemi  Indici Morifolii 6,9g

Przeciwwskazania: ciąża.

Dawkowanie: 1 pigułka miodowa 2 razy dziennie.

Opakowanie i zawartość: 10 pigułek miodowych w pu­dełku.

QI JU DI HUANG WAN produkowany  jest również w postaci małych pigułeczek po 200 w bute­leczce przez  Zakłady Farmaceutyczne FO CI w Lanzhou. Stosowany jest do leczenia  chorób oczu spowodowanych utratą „yin” wątroby i nerek z utratą gorąca. W  przypadku użycia tego preparatu należy stosować 8-10 granulek 3 razy  dziennie.

Przechowywanie: przechowywać szczelnie zamknięte w suchym miejscu,

Okres ważności: 3 lata od daty produkcji umieszczonej na opakowaniu.

Powiększ zdjęcie
Senior Eye Vision
200 kaps.
 
Dobry wzrok do późnej starości!!!
Średnia rynkowa cena:

112zł (200szt.)
 
Senior Eye Vision to jedna z najlepszych, w naukowy sposób dopasowana, wieloskładnikowa formuła dla wsparcia funkcji wzroku. Spośród innych suplementów tego typu, preparat ten jakościowo wyróżnia zawartość Lutigold™ - najlepiej przyswajalna postać luteiny, duża dawka witaminy B2 oraz szereg ważnych aminokwasów. Preparat wspiera nie tylko układ wzroku, ale i mózg, funkcję słuchu; przeznaczony jest dla uzupełnienia diety' osób zagrożonych rozwojem zmian degeneracyjnych w obrębie plamki żółtej, zaćmą, jaskrą, osób z cukrzycą, starszych i z innymi zaburzeniami funkcji wzroku.

WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE: przeciwzapalne, rozkurczowe, wzmacniające, antyoksydacyjne i odżywcze. Preparat rozszerza, wzmacnia i uelastycznia ścianki naczyń krwionośnych w czaszce, zwłaszcza naczynia włosowate, normalizuje ich przepuszczalność, pobudza krążenie w mózgu i narządzie wzroku, zmniejsza napięcie ścian naczyń, zwiększa ich elastyczność, polepsza metabolizm w tkankach, usuwa szkodliwa metabolity, rozpuszcza skrzepy naczyniowe oraz obniża ciśnienie w oku. Suplement dostarcza wszystkich niezbędnych substancji do narządu wzroku, zapobiega pękaniu naczyń włosowatych oka, rozmiękczeniu, wysuszeniu i zrogowaceniu się rogówki, polepsza ostrość wzroku, widzenie o zmierzchu i wspomaga oko do szybkiej adaptacji w ciemności wraz z ekspozycją na nagły błysk jasnego światła (nocni kierowcy). Witamina A jest niezbędna w procesie widzenia będąc składnikiem czerwieni wzrokowej - barwnika siatkówki. Niedobór witaminy B2 jest przyczynią: coniunctfvitis - zapalenia spojówek, uszkodzenia gałek ocznych i rogówki, łzawienia, męczenia się oczu, waskularazycji - wniknięcia naczyń krwionośnych do rogówki, uczucia kłucia i pieczenia w oczach. Luteina wykazuje szczególne powinowactwo do gałki ocznej, po wchłonięciu gromadzi się w plamce żółtej stanowiącej najwrażliwszą część siatkówki oraz w soczewce. poprawia funkcje poznawcze i pomaga, w nauce poprzez zwiększenie metabolizmu komórek glejowych i posredmo, wszystkich neuronów. Metionina jest niezbędna do wchłaniania i transportu selenu i cynku, pomaga usuwać toksyny z organizmu, poprzez usuwanie substancji tłuszczowych z krwi zapobiega zatykaniu naczyń krwionośnych, przywraca „młodzieńczą” wrażliwość komórek mózgu na neurotransmitery, uczestniczy w tworzeniu otoczki mielinowej ochraniającej komórki nerwowa i neuroprzekaźników nerwowych, tym samym hamuje postępującą degenerację tkanki nerwowej, poprawia sprawność intelektualną, psychiczną i funkcję słuchu i wzroku.

WSKAZANIA DO STOSOWANIA: postępująca i zaawansowana krótkowzroczność, osłabienie wzroku wywołane zaburzeniem krążenia w gałce ocznej, podwyższone ciśnienie, miażdżyca naczyń oka, zmętnienie ciała szklistego, zamglone widzenie kataraktowe, cataracta - zaćma, zapalenie, uszkodzenie nerwu wzrokowego i komórek zwojowych siatkówki, glaucoma - jaskra, ślepota zmierzchowa (kurza ślepota), keraiomalacja - rozmiękczenie rogówki, blepharitis - ropny i suchy nieżyt, powiek, hyperaemia - przekrwienie spojówek, xerophtalmia - wysuszenia i zrogowacenie rogówki, suchość w oku, podrażnienie, pieczenie, uczucie obcego ciała pod powiekami, przemęczenie (spowodowane niewłaściwym oświetleniem, długotrwałą pracą przy komputerze, długą lekturą, oglądaniem telewizji; nadwrażliwość na wiatr, dym, kurz czy pył), czerwone żyłki, pękanie naczyń krwionośnych oka, zapobieganie uszkodzeniom siatkówki w przebiegu cukrzycy (retinopatii cukrzycowej), profilaktyka i rekonwalescencja przed i po zabiegu chirurgicznych. Problemy mózgowe: niewydolność krążenia mózgowego, dzwonienie, szumy w uszach, udar mózgu, kłopoty z pamięcią i koncentracją, bóle, zawroty głowy, choroba Alzheimera demencja starcza.
DAWKOWANIE: doustnie stosujemy 2 kapsułki 2 razy dziennie z wodą, 30 min. przed/ lub w trakcie posiłku. Nie przekraczać zalecanej dawki w ciągu dnia. Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Ze względu na zawartość luteiny, nie zaleca się kobietom w ciąży i karmiącym matkom .

PRZECHOWYWANIE: w ciemnym i suchym miejscu, niedostępnym dla dzieci. Najlepiej zastosować przed (miesiąc/rok): na opakowaniu

OPAKOWANIE: 200 kapsułek w plastikowej butelce

KOD PRODUKTU: 2862


Powiększ zdjęcie
SIWEI ZHENCENG BINGPENG DIYANYE
Perłowe krople do oczu
(cztery warstwy lodu)
Średnia rynkowa cena:

32 zł
    Nowoczesny, naturalny preparat, sporządzony na bazie substancji aktywnych  zawartych w perłach morskich.

SKŁAD: Hydrolyzed pearl  powder – puder perłowy, rozpuszczalny w wodzie (zhen zhu fen), naturalny  borneol, kwas borowy z boraksu, roztwór izotoniczny.
Puder perłowy otrzymywany jest z pereł z Morza Żółtego, które po selekcji i  dezynfekcji tłuczone są do drobnego proszku. Jest bogaty w unikalną proteinę –  conchiolin, która odpowiada ludzkiej kreatynie i stanowi ponad 50% masy  zawartości perłowej. Proteina perłowa zbudowana jest z 20 aminokwasów,  odpowiadających za proces gojenia, prawidłowy metabolizm i stopień nawodnienia  komórek. Proteiny obecne w masie perłowej wykazują duże powinowactwo z ludzkimi  białkami, dzięki czemu substancje zawarte w masie perłowej dobrze wnikają i  skutecznie oddziaływają. Zawarty wapń w postaci krystalicznej (aragonit – 31%)  wykazuje działanie antyseptyczne i przeciwzapalne. Z boraksu (minerał)  wydobytego na Tybecie, uzyskuje wodny roztwór Acidum boricum – kwas borowy –  surowiec farmaceutyczny, przeznaczony do wytwarzania leków magistralnych do  użytku zewnętrznego. Działa adstringens – ściągająco, antisepticum –  antyseptycznie, antiphlogisticum – przeciwzapalnie, becteriostaticum –  bakteriostatycznie, antimycoticum – przeciwgrzybiczo, antipruriticum –  przeciwobrzękowo.

WŁAŚCIWOŚCI  FARMAKOLOGICZNE: likwiduje uczucie gorące, pieczenia, napięcia w  naczyniu i nerwach ocznych, wzmacnia i uszczelnia naczynia krwionośne oczu,  wspiera funkcje widzenia i adaptacji w ciemności, w tym funkcję ekspozycji na  nagły błysk, nawilża gałkę oczną i spojówki, stabilizuje warstwę lipidową filmu  łzowego, reguluje uwodnienie powierzchni oka i powiek.

WSKAZANIA DO STOSOWANIA:  młodzieńcza – idiopatyczna (tzn. z nieznanych przyczyn) krótkowzroczność,  zmętnienie soczewki, zamglone widzenie kataraktowe, cataracta – zaćma,  uszkodzenie nerwu wzrokowego i komórek zwojowych siatkówki, glaucoma – jaskra,  wysokie ciśnienie wewnątrz gałki ocznej, zapalenie spojówek, suchość w oku,  podrażnienie, pieczenie, uczucie obecnego ciała pod powiekami, przemęczenie  spowodowane np. długotrwałą pracą przy komputerze, lekturą, oglądaniem  telewizji; nadwrażliwość na dym, kurz czy pył, czerwone żyłki, pękanie naczyń  krwionośnych oczu, światłowstręt, łzawienie i około rogówkowe wrastanie  naczyń.

PRZECIWWSKAZANIA: nie  używać w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników preparatu. W  przypadku wystąpienia indywidualnej reakcji alergicznej należy zaprzestać  stosowania kropli.

SPOSÓB UŻYCIA: ściskając  lekko buteleczkę, po odchyleniu dolnej powieki, wkropić 1-2 krople do każdego  worka spojówkowego. Preparat stosować 3-5 razy dziennie do obu oczu. Równoległe  stosowanie doustnego preparatu Zhang Yan Ming Tabletes przyspieszy proces  terapeutyczny.

PRZECHOWYWANIE: w  ciemnym, suchym miejscu, niedostępnym dla dzieci w temperaturze pokojowej.  Najlepiej zastosować przed datą (miesiąc/rok) podaną na opakowaniu.

OPAKOWANIE: 1 fiołka  zawierająca 13-15 ml roztworu płynącego w plastikowej butelce.

PRODUCENT: ZSMYY  Pharamceutical Co., Ltd of China

Powiększ zdjęcie
ZHANG YI SAN
Lecznicze krople do oczu
Nowoczesny preparat nawilża, regeneruje i wzmacnia funkcję wzroku.
Retinopatia cukrzycowa...
Średnia rynkowa cena:

36zł
WŁAŚCIWOŚCI  FARMAKOLOGICZNE: antyseptyczne, przeciwzapalne,  przeciwalergiczne, bakteriobójcze. Preparat likwiduje napięcie w naczyniach i  nerwach ocznych, wzmacnia i uszczelnia naczynia krwionośne oczu, rozpuszcza  miażdżycową blaszkę, nawilża gałkę oczną i spojówki, stabilizuje warstwę  lipidową filmu łzowego, reguluje i zwiększa uwodnienie powierzchni oka i powiek,  wspomaga proces odbudowy nabłonka rogówki.

WSKAZANIA DO STOSOWANIA:  leczenie, łagodzenie i kompensacja w podrażnieniach związanych z zespołem  „suchego oka” i związane z nim objawy: kłucie, swędzenie, piecznie uczucie  piasku pod powiekami, uczucie ucisku w oczach, zaczerwienienie oka, obrzęk  powiek, nadwrażliwość na światło, uprawianie sportów wodnych, zapalenie rogówki  i spojówki, uszkodzenie urazowe i pooperacyjne oka, skaleczenie gałki ocznej,  zmęczenie oczu spowodowane: pracą przy komputerze, długą lekturą, oglądaniem telewizji, nadwrażliwości na dym, kurz czy pył, krótkowzroczność, zmętnienie  soczewki, zamglone widzenie kataraktowe, cataracta – zaćma, uszkodzenie nerwu  wzrokowego i komórek zwojowych siatkówki, glaucoma – jaskra, podwyższone  ciśnienie w gałce ocznej, uszkodzenia siatkówki w przebiegu cukrzycy  (retinopatii cukrzycowej), upośledzenie widzenia dziennego i nocnego.PRZECIWWSKAZANIA: nie  używać w przypadku alergii na którykolwiek składników preparatu. W przypadku  wystąpienia indywidualnej reakcji alergicznej należy zaprzestać stosowania  kropli.

SPOSÓB UŻYCIA: 0,3g  proszku (cała fiolka) wsypać do buteleczki z roztworem izotonicznym. Po  wymieszaniu składników, krople są gotowe do stosowania. Przed przystąpieniem do  zakrapiania, należy wstrząsnąć buteleczką (zawiesina zawarta w kroplach jest  zjawiskiem naturalnym). Wkraplać 2-3 krople do worka spojówkowego po odchyleniu  dolnej powieki, ściskając lekko buteleczkę. Preparat stosujemy 3-4 razy dziennie  do obu oczu. Równoległe stosowanie doustnego preparatu Zhang Yan Ming Tablets,  zwiększy efekt terapeutyczny.

PRZECHOWYWANIE: w  ciemnym, suchym miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej.  Najlepiej zużyć przed datą (miesiąc/rok) podaną na opakowaniu.

OPAKOWANIE: 1 fiolka  zawierająca 0,3 g proszku, 8 ml roztworu izotonicznego o naturalnym odczynie pH  7,2 w plastikowej buteleczce z kroplomierzem.

PRODUCENT: HQYT  Pharmaceutical Co., Ltd of China.

Powiększ zdjęcie
ZHANGYANMING
TABLETKI 0,42g 100szt.
Teraz 2 razy większa dawka
Zaćma, jaskra, migrena, szumy w uszach.
Średnia rynkowa cena:

58zł (100szt.)
Nowoczesna, mieszanka wspierająca funkcję wzroku
Nowoczesny preparat medycyny Chińskiej oparty na recepturze słynnego lekarza starożytności Sun Simiao (581-682 r.). Receptura z jego pracy „Delikatne olejki ze srebrnego Morza”, opublikowana pod koniec dynastii Yuan (1271-1368 r.), która ma do dziś, duży wpływ na chińską okulistykę. Zhang Yan Ming Tablets jest wynikiem badań przeprowadzonych przez instytut Nauki i Technologii w Guangdong. Preparat otrzymał pierwszą nagrodę w 1983 roku od Komisji Gospodarki i Technologii, j ako wybitny produktu w dziedzinie leczenia zaćmy.

Zaćma (katarakta, łac. cataracta) - wrodzona lub degeneracyjna choroba oczu, prowadząca do zmętnienia soczewki i jest jedną z przyczyn ślepoty. Dotyczy najczęściej osób starszych po 60 roku życia, zwłaszcza kobiet. Według badań przeprowadzonych w Szpitalach: Traditional Chinese Medicine w Guangzhou i Guangdong, Apthalmology Chung Shan Medical College, Główny Szpital Kolejowy i Centralny Szpital w Guangzhou, skutecznośćpreparatu wynosi 90,93%.

Według Medycyny Chińskiej: Fructus Corni, Nux Pńnsepiae, Fructus Lycii i Herba Cistanches wyraźnie stymulują pracę wątroby i nerek, które są głównym źródłem zdrowia. Radix Codonopis i Astragali wzmacniają śledzionę (funkcja oczyszczenia krwi). Rhizoma Cimicifugae skutecznie likwiduje ciepło i toksyny w organizmie. Rhizoma Ligustici, stymuluje krążenie krwi i przepływ energii qi - energia płynąca kanałami akupunktury. Flos chrysanthemi, Flos Buddleiae i Fructus Victici usuwają „ciepło toksyczne” - (produkty toksyczne pochodzenia bakteryjnego i wirusowego) w wątrobie, tym samym eliminują zamglenie rogówki.

WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE:  oczyszczające, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybiczne,  cytostatyczne, rozkurczowe i antyoksydacyjne. Działa tonizująco, likwiduje  ogólną intoksykację organizmu, wspiera funkcję śledziony (organ oczyszczający  krew), pobudza wątrobę, woreczek żółciowy, trzustkę, nerki, płuca, żołądek i  serce, oczyszcza płyny organizmu, obniża poziom lipidów i odpadów metabolizmu w  ustroju. Preparat wzmacnia i uelastycznia ścianki naczyń krwionośnych gałki  ocznej, normalizuje ich przepuszczalność, uszczelnia drobne naczynia krwionośne,  polepsza cyrkulacje krwi, rozpuszcza zakrzepy, obniża ciśnienie w oku, zapobiega  zmianom w polu widzenia, polepsza widzenie o zmierzchu i wspomaga oko do  szybkiej adaptacji w ciemności wraz z ekspozycją na nagły błysk jasnego światła,  polepsza akomodację oka (ważne dla prowadzących pojazdy nocą). Polepsza  cyrkulacje krwi w siatkówce oka i korze mózgowej, likwiduje następstwa wylewu,  oczyszcza i zasila krew.WSKAZANIA DO STOSOWANIA:  zapalenie spojówek, zamglone widzenie kataraktowe, cataracta –  zaćma, glaucoma – jaskra, osłabienie wzroku związane z osłabieniem wątroby i  nerek, młodzieńcza, postępująca i zaawansowana krótkowzroczność, zwyrodnieniowe  zapalenie naczyniówki i siatkówki, osłabienie wzroku wywołane zaburzeniem  krążenia, podwyższone ciśnienie w gałce ocznej, miażdżyca naczyń oka, zmętnienie  ciała szklistego, uszkodzenie nerwu wzrokowego i komórek zwojowych siatkówki,  suchość w oku, pękanie naczyń krwionośnych oka, uszkodzenia siatkówki w  przebiegu cukrzycy (retinopatii cukrzycowej), profilaktyka i rekonwalescencja  przed i po zabiegach chirurgicznych. Drugorzędne wskazania do stosowania: niska  energia życiowa, płytki oddech, zawroty głowy, migrena, szumy, dzwonienie w  uszach, udar mózgu, osłabienie pamięci, choroba Alzheimera, oczyszczenie  krwi.

PRZECIWWSKAZANIA: ciąża,  okres laktacji, indywidualna nietolerancja na komponenty preparatu. Podczas  kuracji obowiązuje zakaz spożywania alkoholu i potraw tłustych. W przypadku  wystąpienia niepożądanych reakcji ze strony przewodu pokarmowego, dawkę  preparatu należy zmniejszyć.

DAWKOWANIE: doustnie  dzieciom 5-12 lat 1 tabl. 3 razy dziennie, dorosłym 2 tabl. 3 razy dziennie, 30 min. przed  posiłkiem.
                          Kuracja podstawowa: 1 miesiąc - 3-4 opakowania.

PRZECHOWYWANIE: w  ciemnym, suchym miejscu, niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej.  Najlepiej zastosować przed datą (miesiąc/rok) podaną na opakowaniu.

OPAKOWANIE: 100  powlekanych tabletek po 0,42 g w plastikowej butelce.
PONIŻEJ PRZEDSTAWIAMY PAŃSTWU PREPARATY WSPOMAGAJĄCE

... PRODUKTY POLSKIEGO PRODUCENTA FORMEDS DOBRE i NASZE !!! ...

BICAPS
B COMPLEX
120 kaps

Średnia rynkowa cena:

81zł


 
F-LUTEIN
Ilość porcji w opakowaniu: 60

Średnia rynkowa cena:

36zł


 
LIPOCAPS
Witamina C1000 liposomalna
120 kaps.

Średnia rynkowa cena:

91zł (120kaps.)


...
Wróć do spisu treści