Regeneracja i odnowa - doktor-natura.info.pl

Uwaga! Strony te mają za zadanie zapoznanie internautów z uznanymi w świecie naturalnymi preparatami wspomagającymi zdrowie. Podane ceny są średnią cen w Polsce i krajach ościennych. Pamiętaj!!! Nawet największa wiedza w tym temacie nie zwalnia Cię od wizyty u lekarza specjalisty ! Miłej lektury ...... doktor-natura.
Przejdź do treści

Regeneracja i odnowa

KORDYCEPS
KRÓLEWSKI
(6 flakoników po 30 ml)

Średnia rynkowa cena:

280zł


KORDYCEPS
Cordyceps Sinensis drops
50ml
Uznany stymulator Immunologiczny od 14 roku życia. Wspomaga zwalczanie paciorkowców, gronkowców, pneumokoków...

Średnia rynkowa cena:

35zł


VIN-VITA
Płynny Koncentrat ze skórek i nasion Ciemnych Odmian Winogron
(Butelka 490ml)

Średnia rynkowa cena:

42 zł (490ml)


DETOX SUPPORT
90 KAPS.
Super formuła oczyszczająca!
Formuła dla wegetarian

Średnia rynkowa cena:

--zł


 
LIPOCAPS
Witamina C1000 liposomalna
120 kaps.

Średnia rynkowa cena:

81zł (120kaps.)Powiększ zdjęcie
DETOX SUPPORT
90 KAPS.
Super formuła oczyszczająca!
Formuła dla wegetarian
Średnia rynkowa cena:

--złNOW® Detox Suport™ - najmocniejszy, najbogatszy w najlepiej dobrane składniki suplement na oczyszczenie i detoksykację organizmu. Formuła została opracowana przez popularnego w USA dietetyka dr James E Balcha.


_______________________________________________________________________
SKŁAD:
SÓD, CYNK, SELEN, MIEDŹ, MANAGAN, CHLORELLA, KWAS ALGINOWY, MSM, KWAS ALFALIPONOWY, MORSZCZYN, BURAK, KONICZYNA CZERWONA, DMUCHAWIEC LEKARSKI, MACHONIA OSTROLISTNA, OSTROPEST PLAMISTY
_______________________________________________________________________

Sód reguluje gospodarkę wodną, bierze udział w metabolizmie białek i węglowodanów. Cynk bierze udział w utrzymaniu równowagi kwasowo-zasadowej, poprawia metabolizm, pomaga w detoksykacji alkoholu w wątrobie. Selen eliminuje wolne rodniki i metale ciężkie. Mangan bierze udział w wytwarzaniu czerwonych krwinek, wchłanianiu i transporcie żelaza oraz metabolizmie kwasów tłuszczowych. Chlorella pobudza wytwarzanie interferonu, który wzmaga produkcję makrofagów, pochłaniających i niszczących szkodliwe substancje, wiąże toksyny, metale ciężkie, rozpuszczalniki, pestycydy, zapobiega destrukcji spowodowanej przez własne przeciwciała (reakcja autoimmunologiczna). Kwas alginowy z plech Laminaria pochłaniając wodę pęcznieje i tworzy papkę żelowej konsystencji o właściwościach absorpcyjnych, usuwa z organizmu odpady metabolizmu, chorobotwórczą florę bakteryjną, alergeny pokarmowe. MSM znajduje się w każdej komórce żywych organizmów, odgrywa ważną rolę przy syntezie aminokwasów, enzymów, przeciwciał oraz glutationu - bardzo silnego wewnątrzkomórkowego antyoksydantu chroniącego komórki przed destrukcyjnym działaniem wolnych rodników. Kwas alfa liponowy przyspiesza utlenianie glukozy, zwiększa zapasy glikogenu w wątrobie, wrażliwość tkanek na insulinę, tempo metabolizmu węglowodanów i lipidów, redukuje tkankę tłuszczową. B. vulgaris, T. pratense, T. officinale, M. aquifolium, S. marianum przeciwbakteryjne, przeciwgrzybiczne, rozkurczowe, moczo- i żółciopędne zioła. Pobudzają wydzielanie enzymów trzustkowych, soku żołądkowego i żółci, polepszają jej przepływ do dwunastnicy, chronią miąższ wątroby i nerek, maksymalnie wspierają funkcję wątroby (najważniejszy organ oczyszczający organizm) i nerek (oczyszczenie krwi). M. aquifolium nazywa się czasem yerba de la sangre (’’zioło krwi”), co wskazuje na jej właściwości oczyszczające krew. Ekstrakt z T. pratense oczyszcza krew i układ limfatyczny.

WSKAZANIA DO STOSOWANIA: schorzenia metaboliczne: acidoza - zakwaszenie organizmu, nadwaga, wysoki poziom cukru, kwasu moczowego, cholesterolu, trój glicerydów, bilirubiny we krwi; hepatologia: marskość, stłuszczenie, niewydolność, wirusowe zapalenie wątrobowy, zastój żółci, kamica żółciowa; urolagia: niewydolność nerek, schorzenia układu moczowego z zaburzeniem przemiany materii, kamicanerkowa; gastroenterologia: cukrzyca typu I i II, niestrawność związana z brakiem enzymów trzustkowych, alergia pokarmowa; dermatologia: odczyny skórne spowodowane intoksykacją organizmu; toksykologia: praca z szkodliwymi substancjami, skażone środowisko. Suplement szczególnie przydatny dla osób przewlekłe stosującym leki chemiczne, hormony syntetyczne, nadużywających alkohol.

DAWKOWANIE: doustnie 1 Vkapsułkę 3 razy dziennie 30 min. przed posiłkiem i przed snem. Nie przekraczać zalecanej dawki do spożycia w ciągu dnia. Podczas stosowania suplementu należy wypijać ok. 2 litrów wody dziennie. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

PRZECHOWYWANIE: przechowywać w ciemnym, suchym miejscu, niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Najlepiej zastosować przed (miesiąc/rok): na spodzie opakowania.

OPAKOWANIE: 90' Vkapsułek, w plastikowej butelce.

UWAGA: umieszczony wewnątrz pakiecik służy utrzymaniu świeżości i jest niejadalny.
Stosując równolegle absorbent - Enterosżel, przyspieszymy proces detoksykacji.

KOD PRODUKTU: 3281

Powiększ zdjęcie
KORDYCEPS KRÓLEWSKI
(6 flakoników po 30 ml)
Średnia rynkowa cena:
280zł
    
KORDYCEPS KRÓLEWSKI

 
Skład: Coryceps sinensis (chiński kordyceps) 70% Lentinus edodis (czarny grzyb) 15% Canoderma Lucidumm (grzyb Ling-Chi) 10% Corni, Cistanche, Deserticola, Rhizoma Polygonali Odorti, Ophiopogonis japoński 3%, Miód Himalajski 2%.

 
Zastosowanie: płynne formy kordycepsu (Królewski i Złożony) najlepiej stosować zaraz po przebudzeniu w godz. 6-9. Przed zastosowaniem preparatu należy przepłukać jamę ustną, oczyścić język z nalotu i wypić pół szklanki ciepłej wody (60-65oC). Dokładnie wstrząsnąć zawartością buteleczki i wypić przez słomkę odpowiednią ilość preparatu. Otwarty flakonik przechowywać w suchym i chłodnym miejscu. Po upływie godziny można zjeść śniadanie. Zamiast rankiem preparaty można stosować wieczorem na godzinę przed snem. Zbilansowany skład kordycepsu w płynie jest identyczny ze środowiskiem ludzkiego organizmu i dlatego, przenikając przez śluzówkę jamy ustnej szybko wnika do krwiobiegu i zostaje przyswojony przez organizm bez żadnych odpadów.

Kordyceps w płynnych postaciach można przypisywać na dwa sposoby:
1. w mikrodawkach,
2. w dawkach leczniczych.
Preparaty te można przyjmować w mikrodawkach:
1. profilaktycznie – codziennie przez miesiąc;
2. w stanach wyczerpania organizmu – na początku kuracji, następnie dawki należy stopniowo zwiększać do leczniczych;
3. w kamienicy żółciowej i nerkowej – na początku kuracji, następnie dawki należy stopniowo zwiększać do leczniczych;
4. u chorych na nadciśnienie – na początku kuracji, następnie dawki należy stopniowo zwiększać do leczniczych , przy stałej kontroli ciśnienia tętniczego.

 
Preparaty w mikrodawkach  dostatecznie skutecznie dokonują immunomodulacji i bioenergoregulacji organizmu. Jednakże stosowanie mikrodawek nie przyniesie pełnego efektu terapeutycznego.

 
Określenie mikrodawki: pierwszego dnia należy wypić połowę zawartości słomki: od drugiego dnia dodawać drugie tyle do momentu osiągnięcia rezultatu (poprawa samopoczucia, głęboki sen). Następnie preparat należy stosować codziennie w indywidualnie określonej dawce.

 
Dawkowanie u dzieci:
Kordyceps Królewski może być z powodzeniem stosowany u dzieci:
U dzieci do 1 roku życia w celu podniesienia odporności można codziennie wcierać po 1 kropli preparatu w okolicy nadmostkowej (należy posługiwać się pałeczką)
Dzieci powyżej 1 roku mogą stosować preparat wewnętrznie:
od roku do 2 lat – po 1 kropli dziennie, od 2 do 3 lat – po 2 krople dziennie; od 3 do 4 lat – po 3 krople dziennie; od 4 do 5 lat – po 4 krople dziennie; od 5 do 6 lat – po 5 kropli dziennie. Tak niewielkie ilości preparatu można rozcieńczyć z wodą. Dzieciom od 6 do 8 lat zaleca się przyjmowanie do 10 kropli dziennie; od 8 do 10 lat – do 1/14 zawartości buteleczki dziennie; od 10 do 12 lat – do 1/12 zawartości buteleczki dziennie; od 12 lat – do 1/10 zawartości buteleczki dziennie; od 14 roku życia można stosować dawki dla dorosłych.

 
Dorośli:
I. Profilaktyczne zastosowanie Kordycepsu Królewskiego (2 sposoby):
1) codziennie w mikrodawkach
2) po 1/12 zawartości dziennie

 
Długość kuracji: 1 miesiąc,
II. Stosowanie Kordycepsu Królewskiego (1 cykl -  1 buteleczka):
Pierwszy cykl – po 1/12 zawartości buteleczki codziennie przez 12 dni.
Drugi cykl – po 1/10 flakonika codziennie przez 10 dni.
Trzeci cykl – po 1/8 flakonika codziennie przez 8 dni.
Cykl czwarty – po 1/8 – 1/6 zawartości flakonika (8 lub 6 dni).

 
Przerwy między cyklami nie są konieczne. Długość kuracji określana jest indywidualnie w zależności od stanu chorego i jednostki chorobowej. W większości przypadków Kordyceps Królewski powinien być przyjmowane co najmniej przez miesiąc, w razie konieczności dłużej, lecz nie dłużej niż 2 miesiące. Następnie trzeba zrobić przerwę w kuracji.

 
Wskazania i długość kuracji:
- choroba układu sercowo-naczyniowego (miażdżyca, choroba wieńcowa, stenokardia, zawał serca, stan pozawałowy, zakrzepica, zakrzepowe zapalenie żył, zaburzenia rytmu serca, nadciśnienie itp.) - 3-4 kuracje (3-4 flakoniki preparatu);
- choroba układu pokarmowego (nieżyt i wrzody żołądka, ostre i przewlekłe zapalenie trzustki, nieżyt jelit i okrężnicy, dysbakterioza itp.) - 3-4 kuracje (3-4 flakoniki preparatu);
- choroby wątroby (zapalenie wątroby, marskość wątroby, kamica żółciowa) – 3-4 kuracje (3-4 flakoniki preparatu)
- choroby endokrynologiczne (cukrzyca….) 3-4 kuracje (3-4 flakoniki preparatu);
- choroby przedrakowe (w I etapie kuracji) – 4 kuracje (4 flakoniki)
- choroby onkologiczne (w I etapie kuracji) – 4 kuracje (4 flakoniki);
- choroby wirusowe (adenowirusy, grypa, zapalenie wątroby, opryszczka) – 2-3 kuracje (2-3 flakoniki);
- choroby laryngologiczne (angina ropna);
- choroby oczu (zaćma, jaskra);
- stany wyczerpania nerwowego (bezsenność, nadpobudliwość, neurozy, apatia, zespół chronicznego zmęczenia) – 1-4 kuracje (1-4 flakoniki);
- ogólny stan wyczerpania organizmu – 1-3 kuracje (1-3 flakoniki);
- choroby narządów ruchu (zapalenia stawów i inne) – 2-3 kuracje (2-3 flakoniki);
- choroby autoimmunologiczne – 2-3 kuracje (2-3 flakoniki);
- choroby krwi – 4 kuracje (4 flakoniki);
inne schorzenia – długość kuracji określana jest indywidualnie.
*w katarakcie i jaskrze Kordyceps Królewski można zakrapiać do oczu (1 kropla dziennie). W przypadku pieczenia oczu można zmniejszyć 1 kroplę preparatu z kroplą i kontynuować zakrapianie. Czas kuracji – minimum 1 miesiąc.
*w ropnej anginie wskazane jest pięciominutowe płukanie gardła kordycepsem Królewskim (1/12 – 1/10 zawartości flakonika). Często wystarcza 3-4 płukania.
*w ataku ostrego zapalenia trzustki zaleca się wypicie jednorazowo ¼ – ½ zawartości flakonika. Atak powinen minąć 15-40 minutach. Następnie należy stosować standardowe dozowanie.  
*w stanach gorączkowych również wskazane jest jednokrotne zażycie dużej dawki kordycepsu Królewskiego (¼ – ½ zawartości flakonika). W ciągu godziny temperatura powinna znacznie spać lub unormalizować się.

 
Uwagi:
1. W razie konieczności kuracje można powtarzać co 2-3 miesiące.
Producent – firma League
Opakowanie: 6 flakoników po 30 ml.
Termin przydatności: 18 miesięcy.

 

Powiększ zdjęcie
KORDYCEPS
Cordyceps Sinensis drops
50ml
Uznany stymulator Immunologiczny od 14 roku życia. Wspomaga zwalczanie paciorkowców, gronkowców, pneumokoków...
Średnia rynkowa cena:
35zł
Kordyceps rośnie w wysokich górach Chin i Tybetu. Latem rośnie jako grzyb, a  zimuje w larwie motyla, jako pasożyt, by wiosną znów rosnąć w postaci grzyba. W  Chinach stosuje się go w medycynie od kilku tysięcy lat.

WŁAŚCIWOŚCI: wzmacnia  układ odpornościowy, chroni przed wirusami; silny adaptogen i immunomodulator;  naturalny antybiotyk (zwalcza paciorkowce, pneumokoki, gronkowce i inne); silny  przeciwutleniacz ; ma działanie antytoksyczne; reguluje przemianę materii;  korzystnie wpływa na produkcję i aktywność białych krwinek; jest środkiem  ogólnie wzmacniającym i tonizującym.

ZASTOSOWANIE: 20-30  kropli (rozpuścić w 0,5 szklanki wody) 2-3 razy dziennie, podczas posiłku.  Kuracja 30 dni.

SKŁAD: wodno-alkoholowy  wyciąg z grzybów (grzybni) kordycepsu (Cordyceps Sinensis) 70,0% woda  oczyszczona do 100%.

PRZECIWWSKAZANIA:  indywidualna nietolerancja, ciąża, karmienie piersią, dzieci do lat 14,  padaczka.

TERMIN PRZYDATNOŚCI: 24  miesiące od daty produkcji na butelce.

OPAKOWANIE: 50 ml.

NIE JEST LEKIEM.

Powiększ zdjęcie
VIN-VITA
Płynny Koncentrat ze skórek i nasion Ciemnych Odmian Winogron
(Butelka 490ml)
Średnia rynkowa cena:
42 zł
Dla poprawy zdrowia oraz znakomity środek do profilaktyki różnych chorób.
typu Cabernet.

Właściwości:
  • zwiększa stężenie hemoglobiny, zmniejsza OB oraz agregacje płytek krwi, polepsza parametry krwi
  • działanie przeciwbakteryjne oraz przeciwwirusowe, w tym przeciw wirusom grypy
  • poprawia funkcje wzroku i hemodynamikę oka przy patologii siatkówki oraz nerwu wzrokowego
  • spowalnia procesy starzenia się i rozwoju miażdżycy
  • zmniejsza objawy kaca, zespołu odstawienia alkoholowego i skutki spożywania alkoholu

Skład:
oligomeryczne bioflawonoidy, pektyny, kwasy organiczne (winny, cytrynowy, jabłkowy, bursztynowy), minerały w postaci biologicznie aktywnej, monomeryczne bioflawonoidy, antocyjany, a także 20-25% taniny, 5-8% katechiny, 4-6% inne bioflawonoidy. Ponadto witaminy C, B1, B2, B3, RME (potas 1000-2000, sód 100-200, wapno 100-200, magnez 50-100 mg%, żelazo).

Sposób użycia:
Zalecane regularne spożycie po 1 łyżce na pół szklanki herbaty lub wody, 2-3 razy dziennie przez co najmniej 12-14 dni.
Dzieci w wieku od 2 do 5 lat dawka pojedyncza - 1 łyżeczka 2 razy dziennie.
Dla poprawy stanu zdrowia oraz w celach profilaktycznych zalecana kuracja 3-4 razy w roku przez 1-2 miesiące.
Oryginalna "VIN-VITA" ma charakterystyczny słodko-cierpki smak i nie zawiera cukru, miód dodawać do smaku. Koncentrat można z korzyścią przyjmować przez dłuższy czas, ponieważ trwały efekt zdrowotny występuje po czasie.

Przeciwwskazania:
Nie zostały stwierdzone. Możliwa indywidualna nietolerancja produktów przetwórstwa winogron.

  • "VIN-VITA" nie zawiera alkoholu i konserwantów, więc po otwarciu butelkę najlepiej przechowywać w chłodnym, ciemnym miejscu.
  • koncentrat " VIN-VITA" został opracowany w oparciu o najnowsze technologie i doświadczenia ukraińskich naukowców.
  • nie zawiera substancji pochodzących z upraw modyfikowanych genetycznie. Może zawierać naturalny osad.

PONIŻEJ PRZEDSTAWIAMY PAŃSTWU PREPARATY WSPOMAGAJĄCE
 
LIPOCAPS
Witamina C1000 liposomalna
120 kaps.

Średnia rynkowa cena:

91zł (120kaps.)


...
Wróć do spisu treści