Układ nerwowy - doktor-natura.info.pl

Uwaga! Strony te mają za zadanie zapoznanie internautów z uznanymi w świecie naturalnymi preparatami wspomagającymi zdrowie. Podane ceny są średnią cen w Polsce i krajach ościennych. Pamiętaj!!! Nawet największa wiedza w tym temacie nie zwalnia Cię od wizyty u lekarza specjalisty ! Miłej lektury ...... doktor-natura.
Przejdź do treści

Układ nerwowy

5 HTP
PURITAN'S PRIDE
Kompleks wspierający wytwarzanie melatoniny i serotoniny. Lider wśród ANTYDEPRESANTÓW!!! Rekonwalescencja po udarze mózgu. Dla dzieci z ADHD.
Pomocny w leczeniu uzależnień....
NIEZBĘDNY W BEZPIECZNYM ODCHUDZANIU!!!!!

Średnia rynkowa cena:

78zł (100mg)
112zł (200mg)


KAPILAR
Walcz z wolnymi rodnikami
opóźnia proces starzenia organizmu, niewydolność serca, dusznica bolesna, nadciśnienie, bóle głowy, migrena, zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli, niewydolność oczu

Średnia rynkowa cena:
68 zł (100 szt.)
120 zł (200 szt.)


CAL-MAG
STRESS FORMULA
Wapń, magnez, witaminy grupy B i witamina C  formuła

Średnia rynkowa cena:

64złANSHEN BUXIN WAN
Zioło na nadciśnienie, arytmię, nerwicę i bezsenność

Średnia rynkowa cena:

38zł


GOTU KOLA
Zioło Młodości
100 kaps.

Średnia rynkowa cena:

44zł


CYTRYNIEC CHIŃSKI
Extrakt 4:1

Średnia rynkowa cena:

29zł (60kaps)


JOD AKTYWNY

Średnia rynkowa cena:


19zł (80 tabl.)


JIANNAOBUSHENWAN
    
Zioła na układ nerwowy i bezsenność.


Średnia rynkowa cena:

86 zł (720szt.)


KROPLE Z PIWONII

Średnia rynkowa cena:

28 zł


KAVA KAVA EXTRACT
(60 VEG. kaps.)
  (FORMUŁA DLA WEGETARIAN)
Najmocniejsza ziołowa formuła na stres!!!

Średnia rynkowa cena:

88zł


MENTAT®
OD 2 ROKU ŻYCIA!!! Wcielenie logiki i rozumu. Wzmacnia i regeneruje cały układ nerwowy,uaktywnia umysł. POZYTYWNIE DZIAŁA NA UKŁAD NERWOWY i PROBLEMY MÓZGOWE.

Średnia rynkowa cena:


34zł


LECITHIN 1200MG
100 KAPS.
NON GMO
Formuła dla wegetarian

Średnia rynkowa cena:

32 (100szt.)NARINE
PROBIOTYK - ZAKWAS
5 saszetek

Średnia rynkowa cena:

38złSPRAWDŹ
MENTAT HIMALAYA
Syrop 200 ml na pamięć i koncentrację. Zwielokrotnia pamięć  umysłową.

Średnia rynkowa cena:


50 zł (1 szt.)
90 zł (2 szt.)


SUAN ZAO REN
Bezsenność, problemy układu nerwowego

Średnia rynkowa cena:

--zł


NEURO – PS®
PURITAN’S  PRIDE
Wsparcie pamięci i funkcji mózgu
Formuła dla wegetarian
KURACJA MIESIĘCZNA !

Średnia rynkowa cena:


99zł


ANTYSTRES
Przewlekły stres, bezsenność, natrętne myśli, zespół przewlekłego zmęczenia

Średnia rynkowa cena:

--zł


 XUE FU ZHU YU TANG
100g - 5:1
Oczyszczanie krwi,miażdżtca, zakrzepica,problemy mózgowe,stopa cukrzycowa,niewydolność sercowo-płucna,chroby RAYNAUDA, BUERGERA, cukrzyca,wsparcie w tworzeniu szpiku kostnego,ENDOMETRIOZA, MIĘŚNIAKI MACICY,TORBIEL JAJNIKA, żylaki,....

Średnia rynkowa cena:

75zł


SHATAVARI

reguluje hormony, wspomaga tarczycę, uspokaja i zmniejsza zaburzenia emocjonalne, reguluje cykl menstruacyjny

Średnia rynkowa cena:

30 zł


 
LIPOCAPS
Witamina C1000 liposomalna
120 kaps.

Średnia rynkowa cena:

91zł (120kaps.)Powiększ zdjęcie
5 HTP
PURITAN'S PRIDE
Kompleks wspierający wytwarzanie melatoniny i serotoniny.Lider wśród ANTYDEPRESANTÓW!!!Rekonwalescencja po udarze mózgu. Dla dzieci z ADHD. Pomocny w leczeniu uzależnień....
NIEZBĘDNY W BEZPIECZNYM ODCHUDZANIU!!!!!
Średnia rynkowa cena:

78zł (100mg)
112zł (200mg)

    Kompleks wspierający wytwarzanie melatoniny i serotoniny

PRZECIWWSKAZANIA: nie stosujemy u kobiet w ciąży, karmiących matek, chorych na schizofrenie; osoby stosujące leki antydepresyjne stosowanie suplementu powinny skonsultować z lekarzem specjalistą. Produkt sporadycznie może powodować senność.

UWAGA: umieszczony wewnątrz pakiecik służy utrzymaniu świeżości i jest niejadalny. Dla zwiększenia efektu terapeutycznego zaleca się równoległe stosowanie Lecytyny.

DAWKOWANIE: dorośli 1 kapsułka 2 razy dziennie, na czczo i przed snem. Nie przekraczać zalecanej dawki do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.5 – HYDROTRYPTOFAN

    Co piąty człowiek zapada w trakcie swego życia na depresje. Jest to całkowicie niezależne od standardu życia, kraju ani kręgu kulturowego. Szacuje się, że w chwili obecnej około 8% ludzi na cały świecie dotkniętych jest tą chorobą. Po schorzeniach serca, depresja jest najczęstszą i najdroższą chorobą. Depresja może występować w formie bipolarnej, przy której nastrój pacjenta zmniejsza się w ciągu tygodnia od euforii do fazy depresji oraz unipolarnej (ciężkiej), przy której mamy do czynienia ze stałym brakiem energii, motywacji, stanami lękowymi, pustką, uczuciem beznadziejności i brakiem jakichkolwiek pomysłów. Nie wiemy jeszcze jak depresja powstaje na poziomie neurofizjologicznym, lecz w ostatnich latach odkryto, że grają tu bardzo dużą rolę neurotransmitery serotonina i noradrenalina. Szybkie tempo życia, stres, picie dużych ilości kawy, alkoholu, niezadowolenie z życia, wyglądu, nadwaga, strach przed utratą partnera i in. zmuszają nas do forsownych diet i wysiłku fizycznego, a co za tym idzie do utraty bardzo ważnych dla naszego mózgu substancji i znacznego spadku serotoniny – hormonu spokoju i zadowolenia. Ścisła dieta również prowadzi do znaczącego spadku poziomu serotoniny, co z kolei objawia się zwiększonym łaknieniem na węglowodany i utrudnia nam osiągnięcie wymarzonego efektu. Obniżona ilość danego hormonu niezwłocznie prowadzi do jeszcze większej frustracji, braku tolerancji, niezadowolenia z siebie – krąg zamyka się. Witaj, DEPRESJO!

    Z nasion zachodnioafrykańskiej rośliny Griffonia simplicifolia uzyskuje się aminokwas 5-HTP-hydrotryptofan. Przemiany tryptofanu są źródłem istotnych związków melatoniny (hormonu snu i czuwania) i serotoniny (hormonu „szczęścia”). Serotonina – hormon tkankowy, ważny neuroprzekaźnik w ośrodkowym układzie nerwowym i pokarmowym, jest niezbędna do snu, wpływa na potrzeby seksualne, zachowania impulsywne i apetyt. Niedobór serotoniny wywołuje depresję, stany lękowe, wyzwala agresję. Serotonina odgrywa ważną rolę w rytmie snu, apetycie, pamięci, kontroli bólu i stanach zapalnych. Stres, nałogi, nadwaga, ataki migreny, zespół napięcia przedmiesiączkowego, myśli samobójcze często związane są z niskim poziomem serotoniny.

WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE: preparat aktywuje ośrodki „zadowolenia”, polepsza nastrój, blokuje apetyt, zwłaszcza na słodycze i węglowodany, przyspiesza poczucie sytości po posiłku, likwiduje nerwowość, niepewność, niezadowolenie, wyrównuje wahania nastroju, skraca czas zasypiania, czas niezbędnego snu (wydłużające fazę REM), pomaga w szybszym powrocie na jawę i szybszej koncentracji. 5-HTP wspomaga pracę mózgu, utrzymanie dobrej kondycji umysłowej, efektywny dla dzieci z ADHD, pomaga im w utrzymaniu stanu spokoju i wydłuża czas utrzymania wzmożonej uwagi, jest łatwo przyswajalnym, bezpiecznym, naturalnym suplementem.

WSKAZANIA DO STOSOWANIA: trudności w zasypianiu, bezsenność wiekowa, na tle nerwowym, częste nocne przebudzenia, napady „wilczego głodu”, chęć podjadania przed snem, zwiększone łaknienie na słodycze, nadwaga, nerwica wegetatywna, migrena skurczowa, depresja, syndrom przewlekłego zmęczenia, brak satysfakcji, uczucie niepokoju, strachu, wahania nastroju, apatia, myśli o samobójstwie, agresywność, rekonwalescencja po udarze mózgu, słaba pamięć, epilepsja, nadmierne pocenie się, upośledzenie czucia, choroba Parkinsona, znużenie seksualne, impotencja, anorgazmia, syndrom napięcia przedmiesiączkowego, nerwicowy częstoskurcz, pomocniczo w kuracji uzależnień: palenie, alkoholizm, narkomania.

PRZECHOWYWANIE: przechowywać w ciemnym, suchym miejscu, niedostępnym dla dzieci. Najlepiej zastosować przed (miesiąc/rok): na opakowaniu.

OPAKOWANIE: 60 kapsułek w plastikowej butelce.

Powiększ zdjęcie
KAPILAR
Walcz z wolnymi rodnikami
opóźnia proces starzenia organizmu, niewydolność serca, dusznica bolesna, nadciśnienie, bóle głowy, migrena, zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli
Średnia rynkowa cena:
68 zł (100 szt.)
120 zł (200 szt.)
Producent: DIOD ROSJA                                                                                                                                                    

Opakowanie: 100,200 tabletek                                                                                                                                             

Skład: substancja czynna: taxifolin (10mg/tabl.), substancja słodząca: sorbit (240 mg/tabl.)                               

Działanie: wolne rodniki przyczyniają się do rozwoju miażdżycy, zawału serca, udaru mózgu a także mają swój udział w powstaniu nowotworów. Taxifolin jest jednym z najsilniejszych przeciwutleniaczy neutralizującym wolne rodniki. KAPILAR zawierający ten antyoksydant jest w sowim działaniu kilkadziesiąt razy silniejszy od witaminy E i C. zalecany dla palaczy, wzmacnia naczynia włosowate wspomagając mikrokrążenie, chroni układ krążenia i zmniejsza niewydolność naczyń żylnych, a co za tym idzie zapobiega przedwczesnemu starzeniu się. PRZEWODNIK PO TERAPII NACZYNIOWEJ Kapilary stanowią najdrobniejsze naczynia krwionośne, przeplatające wszystkie nasze tkanki i organy. Dziesiątki tysięcy kilometrów naczyń dostarczają do każdej komórki organizmu tlen, jak również wszystkie niezbędne substancje odżywcze, usuwając przy tym produkty przemiany materii. Właśnie na pograniczu komórki i naczynia odbywa się przemiana materii. Przy zaburzeniu naczyniowej cyrkulacji krwi komórka głoduje, odczuwa pragnienie, dusi się z braku tlenu. To prowadzi do zachorowania, a następnie obumierania komórki. Zaburzenia w pracy naczynek są główną przyczyną jakiegokolwiek procesu patologicznego.                                                                                                                                                              
TERAPIA NACZYNIOWA DOKTORA A.S. ZALMANOWA Po raz pierwszy teorię uzdrowienia człowiek przy pomocy polepszenia pracy naczynek wprowadził wybitny rosyjski lekarz A.S. Zalmanow (1875 – 1965) „Rzecz nie w tym, aby znaleźć terapię dla określenia choroby, a w tym, aby odnowić zaburzone funkcje chorego organizmu niezależnie od diagnozy. Przyczyna tych zaburzeń tkwi, w większej mierze, w naczyniach. Współczesna terapia gardzi naczyniami, odpowiadającymi za dostarczenie krwi do organów i tkanek, w których krąży 80% krwi”. –pisał Zelmanow. Największe kliniki i centra medyczne Rzymu, Paryża i Berlina na przestrzeni wielu lat z powodzeniem stosowały terapię naczyniową rosyjskiego lekarza Zelmanowa. Wybitny lekarz pisał: „Zmiany ścianek naczyniowych powinny w przyszłości zostać bazą medycyny”.                                                                                                                                                                     
ZASADY DZIAŁANIA PREPARATU KAPILAR® Faktem ogólnie przyjętym jest to, że podstawowy mechanizm starzenia się organizmu i różnorodnych zachorowań związany jest z zaburzeniami komórek na skutek działania wolnych rodników, które są wynikiem funkcji życiowych. Zdrowy młody organizm walczy z owym destrukcyjnym procesem samodzielnie, produkując przeciwutleniacze- substancje niszczące wolne rodniki. Jednakże z wiekiem, pod wpływem stresów, niewłaściwego odżywiania, palenia, zanieczyszczonego środowiska, ich ilość katastroficznie się zmniejsza. Organizm potrzebuje dodatkowych środków obrony. Chronić zdrowie naczynek i membran komórek są w stanie szczególne substancje – flawonoidy, zawarte w roślinach. Najbardziej znanymi flawonoidami są: ginko-biloba (Chiny, Japonia), piknginol mieszczący się w korze sosny landskiej (Francja) i dwuwodorokwercytyna (taxifolin), produkowana przez świerk syberyjski (Rosja). Na bazie unikatowego flawonoidy jakim jest taxifolin rosyjscy naukowcy stworzyli preparat KAPILAR®. KAPILAR® chroni membrany komórek i polepsza pracę kapilarów, regeneruje mikrokrążenie krwi na poziomie komórek. Jego potężne działanie przeciwutleniające kilkukrotnie przewyższa działanie witaminy A, C i E. Posiadając samodzielnie właściwości lecznicze, KAPILAR® podwyższa skuteczność terapii kompleksowej. Przeprowadzone badania pokazały, że włączenie preparatu KAPILAR® do terapii kompleksowej hipertonii oraz arytmii serca zwiększyło skuteczność leczenia do 86,7%. Dodatkowo KAPILAR® zapobiega zapaleniom, obrzękom, histaminie, obniża poziom cholesterolu i powstanie trombocytów, zmniejsza krzepliwość krwi.                                                                                                                 
Dawkowanie: Osoby dorosłe 1-2 tabletek 3 razy dziennie. Dla najlepszego rezultatu zaleca się przyjmowanie kuracjami. Kuracja 3-4 tygodnie.                                                                                                                          
Wskazania:                                                                                                                                                                                                                                            - Jako środek profilaktyczny dla opóźnienia procesu starzenia się organizmu, przy zmęczeniu i obniżeniu odporności organizmu po 1-2 tabletki 3 razy dziennie 3-tygodniowymi kursami. Przerwa między kursami 7-10 dni. Regenerują się funkcje fizjologiczne siatek kapilarnych i komórek organizmu.                                                                                                                                    –W chronicznym niedotlenieniu mięśni sercowych, dusznicy bolesnej, niewydolności serca, zaburzenia rytmu działalności sercowej stosować wspomagająco w terapii kompleksowej z innymi preparatami 2 tabletki 4 razy dziennie w ciągu całego okresu leczenia. Wzmacnia się działanie głównych środków leczących na skutek polepszonego dostarczania preparatu do każdej komórki. Zmniejsza się krzepliwość  krwi, polepsza się praca serca, stabilizuje się rytm sercowy.                                                                                                                                                                 –W nadciśnieniu stosować 2 tabletki 4 razy dziennie w ciągu całego okresu leczenia jako uzupełnienie terapii kompleksowej z innymi preparatami dla wzmocnienia ich działania. Polepszeniu mikrocyrkulacji kapilarnej pozwala uzyskać długotrwałe skutki przy obniżeniu ciśnienia tętniczego. Zmniejsza się prawdopodobieństwo nawrotów.                                                                       –W ostrych zachorowaniach, takich jak wylew, zawał, zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli, niewydolność  nerek i inne, stosować do 4 tabletek 3 razy dziennie. Regeneruje się mikrocyrkulacja, polepsza się odpływ metabolitów od uszkodzonych organów, stabilizuje się przemiana materii w komórkach.                                                                                                                                     –W okresie rehabilitacji po przebytych wylewach czy zawałach stosować po 4 tabletki 2 razy dziennie do całkowitej regeneracji organizmu. Normalizuje się przenikliwość kapilarów, następuje zahamowanie rozwoju dystroficznych i miażdżycowych zmian w tkankach.                                                                                                                                                                 –W oskrzelowo-płucnych patologiach, zapaleniach płuc, chronicznych zapaleniach oskrzeli oraz zapaleniach tchawicy stosować w terapii kompleksowej z innymi preparatami dla wzmocnienia ich działania po 2 tabletki 4 razy dziennie w ciągu całego okresu leczenia. Sprzyja szybszemu zanikowi stanów zapalnych i obrzęków oskrzeli. Zwiększa pojemność płuc.                                                          –Przy ostrych bólach głowy, migrenie, nerwicy związanych ze spazmami naczynek stosować wspomagająco do 8 tabletek naraz. Jeśli jest to konieczne, stosowanie preparatu można powtórzyć za 2-3 godziny. Szybka regeneracja mikrocyrkulacji krwi polepsza procesy przemiany w komórkach mózgu.                                                                                                                               –W stanach zapalnych, miażdżycowych, przy niewydolności oczu stosować wspomagająco po 2 tabletki 3 razy dziennie w ciągu całego okresu leczenia. Polepsza czujność i przewodność nerwu wzrokowego, zwiększa się ostrość widzenia, przyspiesza się usunięcie skutków wylewów.                                                                                                                                              –Dla wzmocnienia działania fizjoterapii, w tym przy terapii laserowej, magnetoterapii, światło terapii stosować wspomagająco 4 tabletki na 2 godziny przed każdą procedurą.                                                                                                                                                                                                                                                –W działaniu substancji toksycznych, paleniu czynnym i biernym stosować po 3 tabletki 2 razy dziennie ciągle lub w okresie oddziaływania substancji trujących. Przez wzmocnienie mikrocyrkulacji krwi w płucach poprawia się oddychanie. Aktywizuje się wydalanie substancji toksycznych z pęcherzyków płucnych.                                                                                                                                                     
Przeciwwskazania: Po wieloletnich badaniach klinicznych przeciwwskazań nie wykryto.                                                   

Data przydatności: 3 lata od daty produkcji podanej na opakowaniu.

Powiększ zdjęcie
ANSHEN BUXIN WAN
Zioło na nadciśnienie, arytmię, nerwicę i bezsenność
Średnia rynkowa cena:
38zł

Tradycyjny, zbiorowy, 10-cio składnikowy preparat w formie pigułek,  wytwarzany z ekstraktów roślinnych. Z punktu widzenia Tradycyjnej Medycyny  Chińskiej, preparat uspokaja serce i duch (umiejscowiony w sercu, jest  odpowiedzialny za stan psychiczny), poprzez „odżywienie” Yin serca i krwi oraz  ochłodzenie nadpobudliwej wątroby Yang, spowodowane niedokrwieniem serca.

WŁAŚCIWOŚCI  FARMAKOLOGICZNE: preparat pobudza krążenie i układ  immunologiczny, działa tonizująco na energię układu nerwowego, nerek i serca,  usuwa „nadmiar ciepła i oczyszcza zastoje”. Chroni mięsień sercowy przed  niedokrwieniem, zwalnia czynności serca przy jednoczesnym zwiększeniu siły  skurczu, tym samym zwiększa przepływ krwi w naczyniach wieńcowych, uzupełnia  energię qi, poprawia krążenie w mózgu, likwiduje skrzepy po wylewie i zawale,  uspokaja, wycisza i relaksuje, sprzyja łatwemu zasypianiu. Ponadto obniża poziom  cukru i cholesterolu we krwi, oczyszcza z toksyn, reguluje wydzielanie płynów  ciała oraz oczyszcza oskrzela i oskrzeliki.WSKAZANIA DO STOSOWANIA: nadciśnienie tętnicze, arterioskleroza, migotanie przedsionków, arytmia,  palpitacje, nerwica serca, choroba wieńcowa, stwardnienie tętnic mózgowych,  szumy w uszach, zawroty głowy, migrena spowodowana zaburzeniem krążenia  mózgowego, bezsenność, nocne budzenie się, płytki sen, trudności z zasypianiem,  neurastenia, niepokój, depresja, psychoza, upośledzenie umysłowe, demencja  starcza, nocne poty.

PRZECIWWSKAZANIA: ciąża,  okres laktacji, indywidualna nietolerancja na składniki preparatu.

UWAGA: wapń, magnez,  witaminy C, B6, B12, i R są podstawowymi substancjami  odpowiadającymi za układ krwionośny i serce. Obniżenie zawartości koenzymu Q10 w  mięśniu sercowym prowadzi do deficytu bioenergetycznego i dramatycznie odbija  się na jego czynności. Uzupełnienie diety o te ważne substancje, które zawarte  są w preparatach: Maitong, Alpha Sorb-C™-500, Super C-1000 complex™, Cal-Mag  Formula, Q10, Vit-Min 75+. Znaczenie przyspiesza proces terapeutyczny.

DAWKOWANIE: 10-15  pigułek 2-3 razy dziennie, 30 min. przed posiłkiem popić wodą. Podstawowa  kuracja 2-4 opakowania.

PRZECHOWYWANIE: w  ciemnym, suchym miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej.  Najlepiej zastosować przed datą (miesiąc/rok) podaną na opakowaniu.

OPAKOWANIE: 200 pigułek  w plastikowym pudełku.

PRODUCENT: Ekonkg  International Pharmaceutical Co., Ltd of China.

Powiększ zdjęcie
CAL-MAG
STRESS FORMULA
Wapń, magnez, witaminy grupy B i witamina C formuła
Średnia rynkowa cena:

 64zł
    Zrównoważona, dobrze przyswajalna kompozycja podstawowych makroelementów i  witamin. Formuła zalecana dla osób pijących duże ilości kawy, o nieregularnym  trybie życia, cierpiących na bezsenność, żyjących w napięciu, stresie i  pośpiechu. 
WITAMINY: C, B1, B2,  B3, B4, B5, B6, B7,  B8, B9, B10, B12, WAPŃ,  MAGNEZ

    Witamina C uczestniczy w produkcji hormonów zwalczających stres, ułatwia  pokonywanie nastrojów depresyjnych. Witamina B1, działa synergicznie  z tyroksyną i insuliną (hormonami tarczycy i trzustki). „Witaminy dobrego  nastroju” – B1, B2, B3, B6,  B12 są podstawą wzmocnienia i regeneracji układu nerwowego, najlepszy  środek o działaniu odprężającym i nasennym, uwalnia od napięcia lęków. Witaminy  B9, B10, B12 i PABA uczestniczą w procesach  mielizacji (tworzenie osłonki mielinowej) neuronów. Dzięki witaminie  B4 – „ożywiającej umysł” rozwija się mózg i cały system nerwowy;  niedobór obniża sprawność pamięci, możliwość koncentracji, powstają stany  lękowe, gromadzi się tłuszcz w wątrobie. Wapń jest najliczniejszym minerałem w  organizmie, stanowi ok. 2% łącznej masy ciała. Magnez zajmuje drugie miejsce po  potasie pod względem stężenia w komórkach organizmu i odgrywa kluczową rolę w  wydzielaniu i działaniu insuliny (bez odpowiedniej dawki magnezu w komórkach  organizmu kontrola cukru nie jest możliwa). Najwięcej magnezu znajduje się w  tkankach o wysokim stopniu aktywności metabolicznej (mózg, nerki, serce,  trzustka, wątroba, i inne).
WŁAŚCIWOŚCI  FARMAKOLOGICZNE: odżywia, wzmacnia i regeneruje cały organizm i  układ nerwowy; metabolizm: zapobiega zwapnieniu naczyń krwionośnych, bierze  udział w metabolizmie tłuszczów i węglowodanów, umożliwia magazynowanie energii;  układ naczyniowy i sercowy: hamuje agregację płytek krwi, rozpuszcza zakrzepy  żylne, polepsza krążenie, obniża ciśnienie krwi, reguluje rytm serca, wzmacnia i  uelastycznia naczynia krwionośne; skóra i tkanka łączna: korzystnie wpływa na  strukturę, wytwarzanie i stabilność włókien kolagenowych i elastyny, na stan  kości i stawów, spowalnia procesy starzenia się.

WSKAZANIA DO STOSOWANIA:  centralny układ nerwowy: uczucie zmęczenia, upośledzenie  koncentracji, zaburzenia pamięci, depresja, stres, bezsenność, przyspieszona  akcja serca, migrena, syndrom napięcia przedmiesiączkowego, menopauza,  epilepsja, choroba Alzheimera, choroba Parkinsona,; obwodowy układ nerwowy:  drętwienie, skurcze w kończynach, zapalenie obwodowego układu nerwowego: rwa  kulszowa, zapalenie korzonków, nerwu trójdzielnego i inne; układ immunologiczny:  okres jesienno-zimowy. Przeciwwirusowa ochrona organizmu; metabolizm: nadwaga,  stłuszczenie wątroby, wysoki poziom cukru, cholesterolu, trójglicerydów,  cukrzyca typu I i II, osteoporoza; układ naczyniowy i sercowy: miażdżyca,  arterioskleroza, nadciśnienie tętnicze, arytmia, choroba wieńcowa, zawał serca,  udar mózgu; skóra i tkanka łączna: zbyt sucha lub nadmiernie przetłuszczająca  się cera, wypadanie włosów, łamliwe paznokcie, dystrofia tkanki łącznej,  krwawienie dziąseł, trądzik różowaty.

UWAGA: umieszczony wewnątrz pakiecik służy utrzymaniu świeżości i jest niejadalny. Dla zwiększenia efektu terapeutycznego kuracji układu nerwowego, zaleca się równoległe stosowanie suplementów ziołowych: Anshen Buxin Wan, Bai Zi Yang Xin Wan, Jan Nao Bushen Wan, Jan Nao Wan, Suan Zao Ren, Ashwagandham Gotu Kola, Kava Kava.
DAWKOWANIE: 1 tabletka 2 razy dziennie, 30 min. przed lub w trakcie posiłku. Nie przekraczać zalecanej dawki do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
PRZECHOWYWANIE: przechowywać w suchym ciemnym miejscu, w temperaturze pokojowej, w miejscu niedostępnym dla dzieci. Najlepiej spożyć przed (miesiąc/rok) na spodzie opakowania.
OPAKOWANIE: 100 tabletek.

Powiększ zdjęcie
CYTRYNIEC CHIŃSKI
Extrakt 4:1
Średnia rynkowa cena:
29zł (60kaps)
Na dalekim wschodzie cytryniec chiński jest bardzo  popularną rośliną w medycynie ludowej. Przydatny szczególnie osobom  szukającym odpowiedniego sposobu na poprawę sprawności fizycznej  i umysłowej. Wykorzystywany ze względu na swe właściwości uspokajające,  wzmacniający układ nerwowy. Skutecznie wspomaga działanie układu  odpornościowego.

2 kapsułki (dzienna dawka) zawierają: ekstrakt z nasion cytryńca chińskiego - 600 mg

Składniki:  ekstrakt z nasion cytryńca chińskiego Schisandra chinensis (Turcz.)  Baill  4:1, substancja wypełniająca: celuloza, substancje  przeciwzbrylające:  E470b, E551, otoczka kapsułki: żelatyna.

Zalecane spożycie: 1-2  kapsułki dziennie, po posiłku. Nie należy przekraczać zalecanej do  spożycia dziennej porcji. Suplement diety nie może być stosowany jako  substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.

Zawartość netto: 60 kapsułek

Nie  należy przekraczać zalecanej do spożycia dziennej porcji. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik)  zróżnicowanej  diety.
Kobiety w ciąży i w okresie laktacji decyzję o stosowaniu  powinny skonsultować z lekarzem. Nadmierne spożycie może wywołać efekt  przeczyszczający.

Warunki przechowywania: przechowywać w szczelnie  zamkniętym opakowaniu, w temperaturze nie przekraczającej 25ºC,  w suchym miejscu. Suplementy diety należy przechowywać w sposób  niedostępny dla małych dzieci.

Pamiętaj, że zdrowy tryb życia  i zrównoważony sposób odżywiania zapewniają prawidłowe funkcjonowanie  organizmu i zachowanie dobrej kondycji.


Powiększ zdjęcie
GOTU KOLA
Zioło Młodości
100 kaps.
Średnia rynkowa cena:
44zł
WĄKROTA AZJATYCKA / Centella asiatica syn. Hydrocotyle
    Roślina rośnie dziko w strefie klimatu tropikalnego, głównie w Indiach, na Cejlonie i Madagaskarze, a także w Chinach, Indonezji, Australii, nad południowym Pacyfikiem, w południowej i środkowej Afryce. W medycynie afrykańskiej i hinduskiej stosowana od czasów prehistorycznych jako środek odmładzający.SKŁAD CHEMICZNY: łodygi i liście rośliny zawierają: kwasy triterpenowe (m.in. azjatykowy, 6-hydroksyazjatykowy i betulirtowy) oraz ich estry: azjatykozydy A i B, flawonoidy, alkaloid hydrokotylinę, olejki eteryczne (najwięcej zielonego, 36% wszystkich olejków), witaminy: A, C, K, E, obfituje w magnez.

WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE: wiruso- bakterio- grzybobójcze, moczopędne, oczyszcza z toksyn, wzmacnia organizm, ogranicza stany zapalne i gorączkę, pobudza układ immunologiczny. Azjatykozydy hamują rozwój prątków gruźlicy i trądu. Zioło usprawnia krążenie obwodowe, zwłaszcza w kończynach dolnych, zmniejsza obrzęk przy niewydolności żył, oczyszcza i uelastycznia naczynia krwionośne, zwłaszcza kapilary. Według najnowszych badań odbudowuje rezerwy energetyczne organizmu, równoważy układ nerwowy łagodzi stres, zwiększa koncentrację, zdolności kognitywne i refleks, wzmaga siłę fizyczną i umysłową. Stosowanie rośliny zwiększa zawartość kolagenu w skórze, ogranicza rozległość blizn, wykazuje działanie odmładzające, ujędrnia i napina cerę, regeneruje skórę i śluzówkę.

WSKAZANIA DO STOSOWANIA: dermatologia: dermatozy i inne odczyny skórne spowodowane intoksykacją organizmu, trudno gojące, ropiejące rany, stopa cukrzycowa, odleżyny, poparzenia, blizny, rozstępy, zwisająca, sucha skóra, egzema, łuszczyca, trądzik, atopowe i łojotokowe zapalenie skóry; układ naczyniowy: zmęczenie mięśni nóg, bolesne skurcze, puchnięcie i nabrzmienie, uczucie ciężkości i mrowienia, pękające naczynia krwionośne, niewydolność naczyń obwodowych, żylaki, hemoroidy; centralny układ nerwówy: wyczerpanie nerwowe, stres fizyczny i psychiczny, depresja, nocne budzenie się, chroniczna, oporna na leczenie bezsenność.

DAWKOWANIE: 2 kapsułki 2-3 razy dziennie 30 min. przed lub w trakcie posiłku. Nie przekraczać zalecanej dawki do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

UWAGA: umieszczony wewnątrz pakiecik służy utrzymaniu świeżości i jest niejadalny.

PRZECHOWYWANIE: przechowywać w ciemnym i suchym miejscu, niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Najlepiej zastosować przed (miesiąc/rok): na spodzie opakowania

OPAKOWANIE: 100 kapsułek w plastykowej butelce.

Powiększ zdjęcie
JIANNAOBUSHENWAN
 
Zioła na układ nerwowy i bezsenność.
Średnia rynkowa cena:

86zł(720szt.)
    Unikatowy, 22 składnikowy, tradycyjny, naturalny, kompleksowy preparat w formie pigułek, wytwarzany z soków, proszków i ekstraktów roślinnych. Najskuteczniejszy preparat medycyny chińskiej w kuracji układu nerwowego, bezsenności i objawów im towarzyszących. Pobudza i uzupełnia qi nerek, wątroby, mózgu, śledziony, przewodu pokarmowego i serca, podnosi energię życiową.
    


    
WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE: uspokajające, wykrztuśne, rozkurczowe, przeciwbólowe, , antybakteryjne, wzmacniające i uspokajające. Preparat zwiększa wytrzymałość organizmu, zwiększa siły życiowe, polepsza nastrój, rozszerza naczynia wieńcowe, rozpuszcza skrzepy miażdżycowe, nadciśnienie, , reguluje rytm bicia serca, zapobiega skurczom naczyń mózgowych, poprawia krążenie, zwiększając ilość tlenu dostarczonego do komórek mózgu, tym samym likwiduje bóle migrenowe i zapobiega procesom degradacyjnym w mózgu i obniżeniu pamięci, przeciwdziała degeneracji tkanki nerwowej, pozytywnie wpływa na neurony mózgowe. Wzmacnia centralny układ nerwowy, funkcje wątroby, nerek, serca, układu moczowego, polepsza funkcjonowanie górnych dróg oddechowych, pobudza wydzielanie soku żołądkowego, żółci i soku jelitowego, zwiększają energię śledziony i żołądka, polepsza trawienie tłuszczów, znacznie obniża poziom cholesterolu i trójglicerydów, przy jednoczesnym polepszeniu stosunku frakcji HDL do LDL.

WSKAZANIA DO STOSOWANIA: bezsenność, nocne budzenie się, płytki sen, trudności z zasypianiem, neurastenia, stany lękowe, depresja, napięcie nerwowe, histeria, padaczka, płytki oddech, stwardnienia tętnic mózgowych, szumy w uszach, zawroty głowy, migrena spowodowana zaburzeniem krążenia mózgowego, choroba Alzheimera, demencja starcza, osłabienie pamięci, obniżona koncentracja i wydolność intelektualna, zaburzenia rytmu serca, palpitacje, arytmia, dusznica bolesna – angina pectoris, skoki ciśnienia, nadciśnienie tętnicze, arterioskleroza, zespół napięcia przedmiesiączkowego, dysmenorrhea – nieregularna, bolesna miesiączka, ból w dolnej części brzucha, nudności, wymioty, bóle, zawroty głowy, dezorientacja, nadwrażliwość, omdlenia i zmęczenie związane z dysmenorrheą, patologiczna menopauza, zespół chronicznego, zmęczenia, nocne poty. Wskazania drugorzędne: przewlekły ból pleców, stawów, słabe kolana i kończyny dolne, bóle artretyczne i reumatyczne, astma, zapalenie oskrzeli, męczący kaszel, wyczerpanie po chorobie, słaba witalność, słaba pamięć.

PRZECIWWSKAZANIA: ciąża, okres laktacji, indywidualna nietolerancja na składniki preparatu, nie stosować u dzieci do 5 roku życia. Podczas stosowania należy unikać potraw tłustych, obowiązuje zakaz spożywania alkoholu. Osoby z nadciśnieniem tętniczym podczas kuracji powinny stale kontrolować ciśnienie, a chorzy na cukrzycę poziom cukru i w razie potrzeby redukować dawkę leku podstawowego na korzyść Bushen Wan.  

 
UWAGA: magnez, witaminy grupy B, witamina C, melatonina, tryptofan, są podstawowymi substancjami odpowiadającymi za układ nerwowy i sen. Uzupełnienie diety o te substancję zwiększa efekt terapeutyczny: 5-HTP, Ashwagandha, Daily Vits, Cal-Mag Formuła, Vit-Min 75+, Super Snooze.

DAWKOWANIE: 15 pigułek 2 razy dziennie, 30 min. przed/lub w trakcie posiłku.

PRZECHOWYWANIE: w ciemnym suchym miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Najlepiej spożyć przed datą (miesiąc/rok) podaną na opakowaniu.

OPAKOWANIE: 720 pigułek.

PRODUCENT: Shandong Linqing Huawei Pharmaceutical Co., Ltd Of China

Powiększ zdjęcie
JOD AKTYWNY
80 tabl.
Średnia rynkowa cena:

19zł
Polecany jako źródło w profilaktyce i przy jego niedoborze w organizmie.
Jod pełni rolę metaboliczną, jest niezbędny w prawidłowym funkcjonowaniu tarczycy.
Kontroluje układ nerwowy, mięśniowy, podział komórek.
Tabletki zawierają bezpieczną dawkę jodu dla organizmu.

Działanie:
 • uzupełnia niedobór jodu w organizmie
 • korzystnie wpływa na stan skóry oraz wzrost włosów i paznokci
 • wspomaga witalność i procesy metaboliczne
 • wspomaga układ nerwowy
 • poprawia koncentrację i łagodzi stres.
 • reguluję temperaturę ciała.
 
Skład: 1 tab. zawiera 33,3% zalecanego spożycia.

Dawkowanie: 1-2 tab. dziennie przed posiłkiem.

Przeciwwskazania: indywidualna nietolerancja

Opakowanie: 80 tab. po 0,25g jodu.

Termin ważności: 2 lata od daty na opakowaniu
 
Nie jest lekiem

Powiększ zdjęcie
KAVA KAVA EXTRACT
(60 VEG. kaps.)
  (FORMUŁA DLA WEGETARIAN)
Najmocniejsza ziołowa formuła na stres!!!
Średnia rynkowa cena:
88złPIEPRZ METYSTYNOWY
 
Piper methisticum
 
Piper methisticum - łac. pieprz + grec. odurzający - Kava Kavajęzyk tongijski i marquesanski - oceania. Roślina rośnie dziko w Polinezji, a uprawia się ją na Hawajach, Markizach, Samoa i Fidżi. Jako pierwszy z Europejczyków roślinę odkrył podróżnik James Cook. Przez rdzenną ludność Pacyfiku używanaj est od tysięcy lat w celach leczniczych, relaksacyjnych i kulturowych. SKŁAD CHEMICZNY: 18 różnych kawalaktonów, aktywne farmakologicznie: karkang, metystycynajangonina, kavaina, desmetoksyj angonina i ich dihydropochodne oraz fawonoidy: pochodne chalkonu i flawonu.
 
Kawalaktony działają na ośrodkowy układ nerwowy uspokajająco i przeciwlękowo, wykazują właściwości odprężające, przeciwdrgawkowe, rozkurczaj ące, atwiające zasypianie.

 
Mieszkańcy wysp Pacyfiku od wieków stosowali kavę do leczenia takich schorzeń jak: bóle mięśni, bóle menstruacyjne, reumatyzm, choroby skóry, problemy z oddychaniem, astma, choroby układu moczowego, bezsenność i nadpobudliwość. Współczesne badania potwierdzają skuteczność stosowania kavy w łagodzeniu i leczeniu stanów lękowych i bezsenności. Niektórzy po wypiciu naparu z kavy doświadczaj ą uczucie przyj emnego- mrowienia w okolicach genitaliów, które zwiększa przyjemność z uprawiania seksu. Obserwowana od wielu dekad zależność między częstym spożywaniem kavy, a niską zachorowalnością na raka, została zbadana i potwierdzona naukowo w 2000 roku. Od tego czasu pojawia się coraz więcej badań, które sugerują, że kava może być skuteczna w zapobieganiu i leczeniu raka płuc, pęcherza ijelita grubego.
 
W' badaniu klinicznym z roku 2009 stwierdzono brak szkodliwości codziennego przyjmowania przez miesiąc 1,25 g kawalaktonów w formie tabletek uzyskanych z tradycyjnego wodnego ekstraktu roślinnego. Środek ten wykazywał korzystne działanie uspokajające i przeciwdepresyjne. Choć kava ma lekkie działanie psychoaktywne, nie stwierdzono, by można się od niej uzależnić!

 
ELEUTEROKOK KOLCZASTY
 
Eleutherococcus senticosus
 
Rośnie dziko na Sachalinie, w Japonii, Korei oraz we wschodniej Syberii. Ostre, słodko-gorzkie, rozgrzewające zioło pobudza układ immunologiczny, ośrodkowy układ nerwowy i czynności gruczołów dokrewnych; reguluje ciśnienie krwi i poziom cukru oraz ogranicza stany zapalne. Zwiększa wydolność fizyczna i umysłową, możliwości adaptacyjne organizmu i skraca okres rekonwalescencji. Połączenie Kavy z Eleuterokokiem - unikalny preparat, posiada szerokie spektrum oddziaływania, wzajemnie się uzupełniając, nie powoduje senności, otępienia i nie uzależnia. Poprawia psychiczną i fizyczną aktywność człowieka, polepsza nastrój, działa przećiwdepresyjnie, rozluźnia mięśnie gładkie, wyostrza zmysły, działajak afrodyzjak, zwiększa możliwości, popęd i urozmaica doznania seksualne. Suplement znacznie obniża apetyt i pomaga w leczeniu nadwagi.
 
WSKAZANIADO STOSOWANIA: stres fizyczny i psychiczny, nerwica, histeria, neurastenia, osłabienie systemu nerwowego, nocne budzenie się, chroniczna, oporna na leczenie bezsenność, ciężkie stadium depresyjne, psychoza maniakalno-depresyjna, epilepsja, zmęczenie starcze, arytmia, palpitacje serca, bóle: menstruacyjne, migrenowe, reumatyczne, artretyczne; skurcze jelit, mięśni gładkich, zastoiny i problemy z oddawaniem moczu, zapalenie prostaty, zaburzenie cyklu miesiączkowego, menopauza, oziębłość i znużenie seksualne.

OSTRZEŻENIE: USAFDA - Amerykańska. Agencja Żywności i Leków ostrzega: wprzypadku gdy pacjent nadużywał alkoholu lub miał problemy z wątrobą, stosowanie suplementu należy skonsultować z lekarzem specjalistą. W przypadku wystąpienia niepożądanych objawów ze strony wątroby (uczucie zmęczenia, ból brzucha, utrata apetytu, gorączka, wymioty, ciemny mocz, stolec o bladym zabarwieniu, żółte oczy lub skóra), należy przerwać stosowanie i skontaktować się z lekarzem.

PRZECIWWSKAZANIA: nie stosować u osób poniżej 18 roku życia, kobiet w ciąży i okresie laktacji. Podczas terapii obowiązuje rygorystyczny zakaz spożywania alkoholu! Nie zaleca się kierowcom i osobom, które muszą wykazać się krótkim czasem reakcji. Preparat absolutnie bezpieczny, gdyż zawiera nie więcej niż 30% kawalaktonów.

UWAGA: umieszczony wewnątrz pakiecik służy utrzymaniu świeżości i jest niejadalny. Kuracja maksymalna nie powinna być dłuższa niż 4 tygodnie. Po 2-3 tygodniowej przerwie kuracj ę można powtórzyć. Dla zwiększenia efektu terapeutycznego na układ nerwowy zaleca się równolegle stosowanie: 5-HTP, Cai-Mag Stress Formuła.

DAWKOWANIE: 1 kapsułka 1-2 dziennie, 30 min przed posiłkiem i przed snem. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

PRZECIWWSKAZANIA: ciąża, okres laktacji, nie stosujemy u osób poniżej 18 roku życia. Podczas terapii obowiązuje rygorystyczny zakaz spożywania alkoholu i wyrobów zawierających kofeinę! Nie zaleca się kierowcom i osobom, które muszą wykazać się krótkim czasem reakcji, osobom z problemami wątroby i nerek. Preparat absolutnie bezpieczny, gdyż zawiera nie więcej niż 30% kawalaktonów.

PRZECHOWYWANIE: przechowywać w suchym ciemnym miejscu w temperaturze pokojowej. Najlepiej zastosować przed (miesiąc/rok): na spodzie opakowania.

OPAKOWANIE: 60 kapsułek w plastikowej butelce.

PRODUCENT: NOW

Powiększ zdjęcie
KROPLE Z PIWONII
Średnia rynkowa cena:
28 zł
KROPLE Z PIWONII (Pasonia officinalis)
Nalewka z Piwonii działa uspokajająco, przeciwdrgawkowo, przeciwbólowo, moczopędnie, poprawia trawienie, działa rozkurczowo, normalizację rytmy biologiczne, łagodzi objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego i menopauzy, łagodzi atopowe zapalenie skóry i inne wypryski skórne.
Piwonia jest stosowana przy neurastenii, zaburzeniach snu, zaburzeniach naczyniowo-wegetatywnych, lękach, fobiach, chorobach przewodu pokarmowego, do normalizacji metabolizmu w organizmie, oraz przy migrenie o nieznanej etiologii.
 
PRZECIWWSKAZANIA: indywidualna nietolerancja, dzieci, ciąża, karmienie piersią, zwiększona kwasowość żołądka, niskie ciśnienie krwi.
 
STOSOWANIE: 30-40 kropli do 1 łyżeczki trzy razy dziennie przez 30 dni.
 
NIE JEST LEKIEM
 
Produkt zawiera 37% (v/v) etanolu.
 
POJEMNOŚĆ: 100 ml
 
PRODUCENT: BIOLIK, Ukraina

Powiększ zdjęcie
LECITHIN 1200MG
100 KAPS.
NON GMO
Formuła dla wegetarian
Średnia rynkowa cena:

32zł (100szt.)

Lecytyna sojowa nieutleniana

Lecytyna sojowa NOW® jest nieutleniana, dzięki czemu wszystkie zawarte w niej substancje pozostają w naturalnej niezmienionej postaci i pozwalają zachować jej pełne właściwości terapeutyczne.

Lecytyna - fosfatydylocholina - fosfolipid obecny w każdej komórce ciała. Odgrywa zasadniczą rolę praktycznie we wszystkich biologicznych procesach - od procesu oddychania poprzez wytwarzanie energii, a na transmisji neurologicznej kończąc. Lecytyna składa się z choliny - witaminy B4, inozytolu - witaminy B8 i kwasu linolowego.
Cholina jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania mózgu, błon komórkowych i wątroby. Inozytol jest składnikiem błon komórkowych, wspomaga metabolizm tłuszczu, zapewnia prawidłowe funkcjonowanie neuroprzekaźników. Kwas linolowy należy do grupy nienasyconych kwasów tłuszczowych - Omega-6 i jest niezbędny do optymalnego funkcjonowania organizmu. Lecytyna stapia i transportuje molekuły tłuszczu, ułatwia zużytkowanie go w komórkach, zapobiega akumulacji lipidów w wątrobie, stłuszczeniu i marskości narządów miąższowych, obniża poziom „złego” cholesterolu, oczyszcza ścianki naczyń krwionośnych z miażdżycy. Normalizuje odczyn soku żołądkowego, pobudza perystaltykę jelit, przyśpiesza przemianę materii, zwiększa udział trój glicerydów (tłuszcz zapasowy) w procesach energetycznych ustroju. Wszystkie włókna nerwowe powleczone są osłoną mielinową, która składa się głównie z lecytyny. Przekazywanie impulsu nerwowego odbywa się za pomocą acetylocholiny, której nieodłącznym składnikiem jest lecytyna. Suplement polepsza zdolność koncentracji i zapamiętywania, działa przeciwdepresyjnie oraz bierze bezpośredni udział we wchłanianiu witamin: A, D, E i K, podwyższa aktywność grasicy, reguluje odporność komórkową i jest prekursorem substancji o właściwościach przeciwzapalnych. Pod czas ciąży i laktacji, zapotrzebowanie na cholinę w organizmie kobiety znacznie wzrasta. Fosfolipid ten poprawia przebieg ciąży, minimalizuje poronienia i polepsza laktację.WSKAZANIA DO STOSOWANIA: układ immunologiczny: obniżona odporność organizmu, częste przeziębienia, przeciwbakteryjna i przeciwwirusowa ochrona organizmu; schorzenia metaboliczne: nadwaga, wysoki poziom cholesterolu, trój glicerydów, uszkodzenie wątroby alkoholem, lekami, marskość, stłuszczenie wątroby, kamica żółciowa; układ naczyniowy: miażdżyca, nadciśnienie, arterioskleroza, rekonwalescencja po zawale serca, żylaki; dermatologia: łuszczyca, łojotok na tle zaburzeń lipidowo-cukrowych, trądzik różowaty; problemy mózgowe: niewydolność krążenia mózgowego, dzwonienie, szumy w uszach, udar mózgu, uporczywa migrena, bóle głowy u dzieci, osłabienie pamięci, obniżona koncentracja i wydolność intelektualna; centralny układ nerwowy: wyczerpanie nerwowe, nerwica, bezsenność; schorzenia obwodowego układu nerwowego: zapalenie nerwów obwodowych, postrzał, lumbago, rwa kulszowa, zapalenie korzonków, nerwu trójdzielnego, półpasiec, neuralgia międzyżebrowa.

DAWKOWANIE: 1-2 kapsułki 3 razy dziennie 30 min. przed lub w trakcie posiłku. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

UWAGA: umieszczony wewnątrz pakiecik służy utrzymaniu świeżości i jest niejadalny. Kobiety w ciąży i karmiące matki, stosowanie suplementu powinny skonsultować z lekarzem specjalistą.
Dla zwiększenia efektu terapeutycznego na układ nerwowy zaleca się równolegle stosowanie: Ashwagandha, Dopa Mucuna, Gotu Kola, Jan Nao Bushen Wan lub Suan Zao Ren.

PRZECHOWYWANIE: przechowywać w suchym ciemnym miejscu, w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla dzieci. Najlepiej spożyć przed (miesiąc/rok): na spodzie opakowania.

OPAKOWANIE: 100 lub 200 elastycznych kapsułek po 1720 mg w plastikowej butelce.

KOD PRODUKTU: 2210, 2212

Powiększ zdjęcie
MENTAT®
OD 2 ROKU ŻYCIA!!! Wcielenie logiki i rozumu. Wzmacnia i regeneruje cały układ nerwowy,uaktywnia umysł. POZYTYWNIE DZIAŁA NA UKŁAD NERWOWY i PROBLEMY MÓZGOWE.
Średnia rynkowa cena:

34zł
Mentat – „ludzki komputer”, wcielenie logiki i rozumu
 
Preparat zbiorowy, ajurwedyjski, skład opracowany w oparciu o najnowsze  badania i nowoczesną technologię produkcji. Wytworzony z soków, proszków i  ekstraktów z roślin w formie tabletek powlekanych. Badania laboratoryjne  potwierdzają, że ekstrakt z B. monnieri działa przeciwpadaczkowo poprawia  pamięć, aktywność intelektualną, pomaga chormy odstawić leki psychotropowe,  przywraca uszkodzoną pamięć, redukuje dopozyty beta amyloidu u osób z chorobą  Alzheimera, tym samym poprawiając ich stan. Zioło zwiększa prodkujce Th1 i i Th2  ctokin, zwiększając odporność organizmum, korzystnie wpływa na układ limbiczny –  nadrzędny system, który kieruje apetytem, przyjmowaniem wody i soli mineralnych,  reakcjami ochronnymi, czynnościami seksualnymi i macierzyńskimi, reguluje  procesy czuwania i snu, uczestniczy w mechanizmach uczenia się i zapamiętywania  oraz pdonosi IQ u dzieci. Nasiona M. pruriens zawierają będący neurotransmiterem  związek organiczny L-DOPA – łac. Levodopum – naturalny aminokwas, który jest  prekursorem dopaminy, powodującym zwiększenie stężenia tego neuroprzekaźnika w  mózgu oraz należy do najskuteczniejszych leków stosowanych w chorobie  Parkinosona.WŁAŚCIWOŚCI  FARMAKOLGICZNE: wzmacnia i regeneruje cały układ nerwowy, działa  neuroprotekcyjnie, uaktywnia umysł. Oddziałuje głównie na układ limbiczny  (hipokamp), usprawniając procesy zapamiętywania, kojarzenia i odtwarzania  informacji, wyostrza pamięć zwiększa koncentrację i zdolność przyswajania wiedzy  ,pomaga utrzymywanie dobrej kondycji umysłowej w normalnym stanie i w warunkach  szczególnych. Jest efektywny dla dzieci, gdyż pomaga im w wytrzymaniu stanu  spokoju i w wzmożonej uwagi, łagodzi zachowanie upartych i nerwowych dzieci,  czyni ich bardziej subordynowanymi i skłonnymi do współdziałania. Specyfik  zmniejsza nerwowość i niepokój, poprawia wymowę, łagodzi złość, wybuchy agresji,  wrogość i nadpobudliwe zachowanie, zapewnia szybsze ustąpienie nocnego moczenia  się, łagodzi ataki epilepsji oraz wspiera opóźnionych w rozwoju dzieci. Mentat®  pomaga stawić czoła stresom wieku dojrzewania i skierować energię mentalną na  konstruktywne, wartościowe działania, chroni przed izolacją otoczenia, daje  pewność siebie oraz lepsze samopoczucie i nastawienie do życia.

WSKAZANIA DO STOSOWANIA:  układ nerwowy: stan psychofizycznego wycieńczenia, bezsenność, nerwica,  neurastenia, ciężkie stadium depresyjne, zahamowanie rozwoju u dzieci,  podniecenie psychoruchowe, zachowanie aspołeczne, nagłe wybuchy złości,  trudności w koncentracji, upośledzenie mowy, enurezja, choroba Parkinsona,  epilepsja; problemy mózgowe: niewydolność krążenia mózgowego, obumarcie neuronów  z obszarów hipokampa spowodowane niedokrwieniem mózgu, dzwonienie, szumy u  uszach, wstrząs mózgu, udar mózgu, paraliż, porażenie połowiczne, uporczywa  migrena, bóle głowy u dzieci, choroba Alzheimera, demencja starcza, osłabienie  pamięci, obniżona koncentracja i wydolność intelektualna; intensywna praca  umysłowa, drgawki, epilepsja, nadmierne pocenie się, upośledzenie czucia.  Preparat szczególnie przydatny dla osób przeciążonych umysłowo: studenci,  pracownicy biur, osoby starsze.

PRZECIWWSKAZANIA:  indywidualna nietolerancja na komponenty preparatu, nie  stosujemy u dzieci poniżej 2 roku życia, u kobiet w ciąży i karmiących  matek.

UWAGA: magnez, witamina  C i grupy B, tryptofan, są podstawowymi substancjami odpowiadającymi za układ  nerwowy i sen. Uzupełnienie diety o te substancje zwiększa efekt terapeutyczny:  5-HTP, Cal-Mag Formuła, Neuro PS, Vit-Min 75+.

DAWKOWANIE: doustnie:  dzieciom 2-5 lat 1 tabletka 1 raz, 5-14 lat 1 tabletka 2 razy, dorosłym 2  tabletki 2 razy dziennie 30 min, przed posiłkiem, popijając szklanką ciepłej  wody. Podstawowa kuracja 2 opakowania, aby osiągnąć stały efekt terapeutyczny,  specyfik stosujemy przez 12 tygodni – 6 opakowań. Preparat absolutnie  nietoksyczny, nadaje się do stosowania przez dłuższy czas, nie wchodzi w  interakcje z lekami.

PRZECHOWYWANIE:  przechowywać w suchym ciemnym miejscu w temperaturze pokojowej. Termin ważności  3 lata od daty (miesiąc/rok) na opakowaniu.

OPAKOWANIE: 60  powlekanych tabletek w plastikowej butelce.

PRODUCENT: Himalaya Drug  Company

Powiększ zdjęcie
MENTAT HIMALAYA
Syrop 200 ml na pamięć i koncentrację. Zwielokrotnia pamięć  umysłową.
Średnia rynkowa cena:

50zł(1 szt.)
90zł(2 szt.)
DZIAŁANIE: Zwiększa  pojemność pamięci i uczenia się: naturalne składniki Mentant poprawiają iloraz  psychiczny, zakres pamięci i zdolności koncentracji.
Kuracja zaburzeń neurologicznych. Mentant zmniejsza poziom tribulin, wewn.  Inhibitora MAO, oksydazy monoaminowej, która jest podwyższona podczas lęku.  Uspokajające efekty syropu Mentant są korzystne w kuracji bezsenności i drgawek.  Mentant jest użyteczny jako adiuwant w leczeniu padaczki i moczenia nocnego.

WSKAZANIA:
 • Zaburzenia pamięci i uczenia się – wahania uwagi, zaburzenia koncentracji,  uczenia się języków  
 • Zaburzenia zachowania – stany aspołecznych zachowań, hiperkinetyczny, napady  złości, agresywne zachowanie, moczenie  
 • Nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD)  
 • Niepokój oraz zaburzenia związane ze stresem  
 • Zmęczenie psychiczne  
 • Moczenie mimowolne  
 • Kuracja wspomagająca w łagodnym do umiarkowanego upośledzenia umysłowego  
 • Jako adiuwant w epilepsji

 
SKŁADNIKI:
Tymianek liści Gratoila (Brahmi) – utrzymuje funkcje poznawcze, Indian  wąkrota (Madhukaparni) – posiada właściwości przeciwpadaczkowe i jest  powszechnie stosowany jako środek wspomagający leków padaczkowych. Równoważy  poziom aminokwasów co jest korzystne w kuracji depresji,
Winter Cherry (Ashvagandha) jest używany jako stabilizator nastroju w  klinicznych stanach niepokoju i depresji. Withanolides, składniki chemiczne obce  w Winter Cherry, posiadają właściwości odmładzające. Zioło zmniejsza także stres  oksydacyjny, który może powodować zmęczenie psychiczne.

KAŻDE 5 ML ZAWIERA:
 • Brahmi (Bacopa monnieri)*Wh.Pl. 144 mg  
 • Mandukaprani ( Centella asiatica)*Wh.Pl. 70 mg  
 • Ashwagandha (Withania somnifera)*Rt. 53,8 mg  
 • Vishnukrantha (Evolvulus alsinoides)#Wh.Pl. 52 mg  
 • Jatamansi (Nardostachys jatamansi)*Rz. 52 mg  
 • Tagara (Valeriana wallichii)*rz. 50 mg  
 • Vidanga (Embelia ribes)*Fr. 50 mg  
 • Vatada (Prunus amygdalus)#Sd. 50 mg  
 • Vacha (Acorus calamus)*Rz. 42 mg  
 • Haritaki (Terminalia chebula)*Fr.R. 36 mg  
 • Amalaki (Emblica officinalis)*Fr. 36 mg  
 • Guduchi (Tinospora cordifolia)*St. 36 mg  
 • Jyotshmati (Celastrus paniculatus)#Fr. 32 mg  
 • Shyonaka (Oroxylm indiucm)Bk. 32 mg  
 • Kapikacchu (Mucuna pruriens)*Sd. 1,8 mg  
 • Sukshmalia (Elettaria cardamomum)*Fr. 1,8 mg  
 • Arjuna (Terminalia arjuna)*St.Bk. 1,8 mg  
 • Shatapushpa (Anethum sowa)#Sd. 1,8 mg  
 • Vidari (Imomoea digitate)#Tr. 1,8 mg  
 • Shunthi (Zingiber officinale)*Rz. 1,4 mg  
 • Bibhitaka (Terminalia belerica)*Fr.R. 4 mg  
 • Jatiphala (Myristica fragrans)*Nut. 1,4 mg  
 • Lavanga (Syzygium aromaticum)*Fl. Bd. 1,0 mg
 
*API
#Bhava Prakasha

INSTRUKCJE STOSOWANIA:  Dla dzieci poniżej 6 lat – 1 łyżeczki do herbaty (3 ml) dwa razy na dobę.
                                              Dla  dzieci powyżej 6 lat – 1 łyżeczke (5 ml) dwa razy dziennie).

TERMIN WAŻNOŚCI: 3 lata  od daty produkcji.

Powiększ zdjęcie
NEURO – PS®
PURITAN’S  PRIDE
Wsparcie pamięci i funkcji mózgu
Formuła dla wegetarian
KURACJA MIESIĘCZNA !
Średnia rynkowa cena:

99zł
FOSFATYDYLOSERYNA
 
    Fosfatydyloseryna należy do grupy fosfolipidów, znajduje się w membranach  komórkowych całego organizmu, a największe jego stężenie jest w komórkach  nerwowych. Jest substratem do syntezy neurotransmiterów – substancji  odpowiadających za przesyłanie impulsów w mózgu. Bierze udział w regulacji rytmu  serca, wydzielaniu hormonów przez nadnercza i usuwaniu przez system  odpornościowy martwych i umierających komórek. Stymulując wydzielanie wielu  neurotransmiterów przyczynia się do ich skoordynowanego działania w całym  obszarze mózgu. Pomaga w odbudowie tkanek i obwodów, przekazujących sygnały w  mózgu, poprawia stan błon komórkowych, komórek nerwowych oraz synaps,  normalizuje biochemię i fizjologię mózgu, stymuluje przemianę glukozy w mózgu,  jest najlepszym środkiem pobudzającym zanikającą pamięć, poprawia jakość życia  osób z chorobą Alzheimera.
Fosfotydyloseryna stymuluje syntezę acetylocholiny i opóźnia jej rozkład, tym  samym usprawnia przekazywanie sygnałów nerwowych; obniżenie tej funkcji jest  jedną z przyczyn powstania choroby Alzheimera i demencji starczej. Ponad 50%  ludzi w wieku ponad 60 lat odczuwa upośledzenie funkcji mózgowych, a więc  powinni zadbać o odpowiednią podaż fosfolipidów, które mogą cofnąć zegar  biologiczny starzejącego się mózgu nawet o 12 lat. Stwierdzono, że pogarszająca  się pamięć i zdolność uczenia się, jest bezpośrednio związana ze spadkiem ilości  fosfatydyloseryny w mózgu.WŁAŚCIWOŚCI  FARMAKOLOGICZNE: polepsza pamięć, sprawność intelektualną,  psychiczną, zwiększa koncentrację i uwagę, likwiduje symptomy depresji, apatię i  niezadowolenie z życia, przywraca „młodzieńczą” wrażliwość komórek mózgu na  neurotransmitery, odradza wrażliwość receptorów na działania serotoniny i tym  samym spowalnia postępującą degenerację tkanki nerwowej.

WSKAZANIA DO STOSOWANIA:  ADHD – zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi, drżenie rąk,  choroba Parkinsona, zapalenie nerwów obwodowych: rwa kulszowa, zapalenie  korzonków, nerwu trójdzielnego, półpasiec, neuralgia międzyżebrowa, nerw  wędrujący, bóle fantomowe; udar mózgu, zaflegmienie z nim związane, porażenie  połowiczne, niewydolność krążenia mózgowego, szumy, dzwonienie w uszach,  wsparcie funkcji kognitywnej mózgu, zaburzenie pamięci krótkotrwałej, obniżona  sprawność pamięci, niezdolność do ucznia się, opóźnienie funkcji motorycznych,  stany lękowe, rozdrażnienie, bezsenność, choroba Alzheimera, demencja starcza,  migrenowy ból głowy. Suplement szczególnie przydatny dla dzieci, studentów, osób  starszych i narażonych na zwiększony wysiłek umysłowy.

UWAGA: umieszczony  wewnątrz pakiecik służy utrzymaniu świeżości i jest niejadalny. Dla lepszego  efektu zaleca się stosowanie wraz z Dopa Mucuna lub Gingko Biloba.

DAWKOWANIE: doustnie 1  kapsułka 2 razy dziennie 30 min. przed/lub w trakcie posiłku.

PRZECHOWYWANIE:  przechowywać w ciemnym, suchym miejscu, niedostępnym dla dzieci,  w temperaturze pokojowej. Najlepiej zastosować przed (miesiąc/rok): na spodzie  opakowania.

OPAKOWANIE: 60 kapsułek  po 500 mg w plastikowej butelce.

Powiększ zdjęcie
SUAN ZAO REN
Bezsenność, problemy układu nerwowego.
Średnia rynkowa cena:
--zł

    Jedno z najlepszych ziół medycyny chińskiej do leczenia układu nerwowego,  które likwiduje objawy i przyczyny choroby. Preparat kompleksowy w formie  granulatu, wytwarzany z ekstraktu nasion rośliny.

SKŁAD: Semen Ziziphi  spinosae – głożyna Kristi, nasiona (suan zao ren). Ojczyzną rośliny są środkowe  Chiny, ale już od wieków uprawia się ją również w innych rejonach Chin, w  południowej Mongolii, Azji Mniejszej oraz na wschodnim wybrzeżu Morza  Śródziemnego.

SKŁAD CHEMICZNY:  alkaloidy, garbniki, flawonoidy, kwasy fenolowej,  oleje eteryczne, karotenoidy,  glikozydy, m.in. saponiny triterpenowe, spinozydy, betulina, kwas betulinowy,  witamina A, C i inne substancje.

WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE:  śluzowate, odżywcze, uspokajające zioło o słodko-kwaśnym smaku;  posiada silne właściwości przeciwbakteryjne, pierwotniakobójcze,  przeciwgrzybiczne, i przeciwwirusowe. Ekstrakt z nasion uspokaja układ nerwowy,  zwiększa wytrzymałość organizmu, siły życiowe, polepsza nastrój, ucisza  podrażnione tkanki, zapobiega skurczom naczyń mózgowych, zwiększając ilość tlenu  dostarczanego do komórek mózgu, tym samym likwidując bóle migrenowe i  zapobiegając degradacyjnym procesom w mózgu, obniżeniu pamięci. Przeciwdziała  degeneracji tkanki nerwowej, pozytywnie wpływa na neurony mózgowe. Saponiny  zawarte w roślinie wzmagają diurezę (efekt moczopędny, oczyszczający), wzmagają  wydzielanie śluzu, równocześnie upłynniając go, zasilają i oczyszczają oskrzela,  polepszają procesy wchłaniania składników pokarmowych z jelit do krwi, pobudzają  wydzielanie soku żołądkowego, żółci i soku jelitowego, zapobiegają owrzodzeniom  gastrycznym na skutek stresu, zwiększają energię śledziony i żołądka,  przyśpieszają trawienie tłuszczów, znacznie obniżają poziom cholesterolu i  trójglicerydów przy jednoczesnym polepszeniu stosunku HDL do LDL oraz wiążą i  utylizują wiele toksyn. Betulina i kwas betulinowy niszczy bakterie, wirusy,  grzyby, hamuje rozwój bakterii Escherichia coli i Syaphylococcus aureus, chroni  wątrobę, pobudza syntezę kolagenu i elastyny w skórze, reguluje gospodarkę  lipidową i wodną skóry, jest naturalnym antyoksydantem i regulatorem wydzielania  łoju, spowalnia proces wiotczenia skóry, tworzenia się zmarszczek, blokuje  rozwój cellulitu, chroni skórę przed fotouszkodzeniem i czynnikami  rakotwórczymi.

WSKAZÓWKI DO STOSOWANIA:  bezsenność, nocne budzenie się, nerwica, neurastenia, depresja,  niepokój, lęki, rozdrażnienie, histeria, stany wyczerpania fizycznego i  psychicznego, nadciśnienie tętnicze, nerwica serca, arytmia, palpitacje,  skurcze, epilepsja, konwulsje, patologiczne klimakterium, uderzenia gorąca,  bolesna, nieregularna miesiączka, syndrom napięcia przedmiesiączkowego, suchość  w gardle, nocne poty, nadmierna potliwość, migrena wysoki poziom cholesterolu,  alfa i beta lipoproteidów, trójglicerydów, gęsta, nasycona lipidami krew,  zawroty głowy i bóle głowy, szumy w uszach, choroba Alzheimera, demencja  starcza, osłabienie pamięci, obniżona koncentracja i wydolność intelektualna.  Drugorzędne wskazania do stosowania:  nadwaga, zaparcia atoniczne, miażdżyca,  nadciśnienie, żylaki, hemoroidy, wrzody żołądka, dwunastnicy, męczący kaszel,  astma, alergia, nadczynność tarczycy, neurodermatozy, psoraisis – łuszczycowa ,  acne – trądzik pospolity, różowaty, sterydowy, polekowy, kosmetyczny czy  zawodowy.

PRZECIWWSKAZANIA: ciąża,  okres laktacji, indywidualna nietolerancja na preparat; nie stosować u dzieci do  5 roku życia.

UWAGA: Magnez, witaminy  grupy B, witamina C, melatonina, tryptofan, są podstawowymi substancjami  odpowiadającymi za układ nerwowy i sen. Uzupełnienie diety o te substancje  zwiększa efekt terapeutyczny: 5-HTP, Ashwagandha, Daily Vits, Cal-Mag Formuła,  Vit-Min 755, Super Snooze.

DAWKOWANIE: Odmierzyć  proszek za pomocą dozownika (płaskiej łyżeczki) 2g dla dzieci, 5g dla dorosłych  i rozmieszać w 100 ml ciepłej przegotowanej wody. Stosować 2-3 razy dziennie 30  minut przed posiłkiem. Kuracja podstawowa: 2 opakowania.

PRZECHOWYWANIE: w  ciemnym, suchym miejscu, niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej.  Najlepiej spożyć przed datą (miesiąc/rok) podaną na opakowaniu.

OPAKOWANIE: 100g  ziołowego proszku w plastikowej puszce.

PRODUCENT: GKH Natural  Herbs Pharmaceutical Co., Ltd of China.

Powiększ zdjęcie
XUE FU ZHU YU TANG
100g - 5:1
Oczyszczanie krwi,miażdżtca, zakrzepica,problemy mózgowe,stopa cukrzycowa,niewydolność sercowo-płucna,chroby RAYNAUDA, BUERGERA, cukrzyca,wsparcie w tworzeniu szpiku kostnego,ENDOMETRIOZA, MIĘŚNIAKI MACICY,TORBIEL JAJNIKA, żylaki,....

Średnia rynkowa cena:
75zł
    Ta unikatowa formuła ziołowa jest połączeniem nowoczesnej sztuki ziołolecznictwa z zaawansowanymi technikami produkcyjnymi. Preparat ten zaprojektował w 1768r. słynny lekarz – reformator Wang Qingren, który obalił wiele mitów i błędów medycyny starożytności. Nazwa preparatu tłumaczy się xue-krew, fu-miejsce zamieszkania – pałac lub dwór, czyli zastój krwi w centralnej części ciała. Preparat składa się z dwóch części, jedna służy do regulacji qi-energii płynącej kanałami akupunktury, która odpowiednio zasila wszystkie organy i tkanki, przez które płynie, tj.: śledzionę, serce, płuca, wątrobę, nerki itd., a druga część ożywia krew. Jest to bardzo istotne, gdyż zastój spowodowany zwężeniem skurczem naczyń krwionośnych jest przyczyną słabego krążenia, niedokrwienia narządów, zatrucia organizmu opadami własnego metabolizmu, a także miażdżycy i zakrzepicy. Preparat kompleksowy w formie granulatu, wytwarzany z ekstraktów roślinnych najwyższej jakości.WŁAŚCIWOŚCI  FARMAKOLOGICZNE: jest to najsilniejsza formuła medycyny  chińskiej stymulująca krążenie kapilarne, centralne i obwodowe, zwłaszcza w  górnej części ciała: w mózgu, drogach oddechowych, płucach, sercu, układzie  moczowo-płciowym i wszystkich organach jamy brzusznej. Zwiększa perfuzję krwi  tzn. ilość krwi przepływającej przez tkankę i narządy, hamuje agregację płytek  krwi, rozszerza naczynia krwionośne, szyjkę macicy, pobudza czynność ślinianek i  gruczołów potowych oraz ruchy robaczkowe jelit. Zwiększając ilość tlenu  dostarczanego do komórek zapobiega procesom degradacyjnym zachodzącym w mózgu,  likwiduje bóle migrenowe, wzmaga wydzielanie śluzu, równocześnie upłynniając go,  zasila i oczyszcza oskrzela i płuca, obniża poziom cholesterolu i trójglicerydów  przy jednoczesnym polepszeniu stosunku frakcji HDL do LDL.

WSKAZANIA DO STOSOWANIA:  układ sercowo-naczyniowy: ból, duszności, odczucie gorąca w klatce piersiowej,  niewydolność mięśnia sercowego, choroba wieńcowa, angina pectoris – dusznica  bolesna, nerwica serca, arytmia, palpitacje, nadciśnienie tętnicze; układ  naczyniowy: niewydolność naczyń obwodowych, embolismus – zatorowość tętnic,  xasculitis – zapalenie naczyń, vasculitis exsudativa – wysiękowe zapalenie  naczyń, vasculitis obliterans – zarostowe zapalenie naczyń, stopa cukrzycowa,  choroba Raynauda – zaburzenie naczynioskórne powodujące zabarwienie palców u rąk  i nóg, a czasami innych obszarów, na początkowym stadium manifestująca się  kruchością paznokci z podłużnymi grzbietami, choroba Buergera – przewlekłe,  zarostowe najczęściej związane z paleniem; problemy mózgowe: niewydolność  krążenia mózgowego, dzwonienie w uszach, udar mózgu, obniżenie pamięci,  uporczywa migrena, choroba Alzheimera, demencja starcza, osłabienie pamięci,  obniżona koncentracja i wydolność intelektualna; neuralgia nerwu trójdzielnego,  post herpetic – neuralgia, półpasiec, neuralgia międzyżebrowa, epilepsja,  przewlekła czkawka; choroby psychoemocjonalne: zaburzenia afektywne  dwubiegunowe, przewlekła depresja maniakalna, nerwica, neurastenia, niepokój,  lęki, rozdrażnienie, gonitwa myśli, halucynacje i/lub urojenia, schizofrenia,  patologiczne klimakterium, uderzenia gorąca, zmniejszona potrzeba snu, nocne  budzenie się i chroniczna, oporna na leczenie bezsenności; układ oddechowy:  duszność, kaszel, obrzęk, płuc (nagromadzenie płynu w płucach), zapalenie płuc,  astma, silicosis – krzemica – choroba zawodowa płuc spowodowana wdychaniem  krystalicznej krzemionki pyłu (u osób pracujących przy wełnie mineralnej , przy  wierceniu betonu, u górników kamieniarzy), stan zapalny i blizny w postaci  guzków w górnej części płatów płuc, przewlekłe problemy układu oddechowego u  palaczy tytoniu; ginekologia: bolesna, nieregularna miesiączka, syndrom napięcia  przedmiesiączkowego, endometrioza, mięśniaki macicy, torbiel jajnika,  nawracające krwawienie maciczne, bezpłodność. Preparat łagodzi objawy  przewlekłych chorób tkanki łącznej (toczeń rumieniowaty, systemic sclerodernia  –twardzina układowa, dermatomyositis, polymyositis - zapalenie  skórno-mięśniowe.

PRZECIWWSKAZANIA: ciąża, okres laktacji, indywidualna  nietolerancja na preparat. Nie stosować u dzieci do 5 roku życia i u osób z  zaburzeniem krzepnięcia krwi oraz u kobiet podczas okresu. Należy zastosować  szczególną ostrożność (regulować lawkę) u osób leczonych lekami  przeciwzakrzepowymi (m.in. aspiryna, warfaryna) oraz u kobiet z menorrhagią –  nadmiernym krwawieniu menstruacyjnym.

UWAGA: umieszczona  wewnątrz torebka służy do utrzymania świeżości, a jej zawartość jest niejadalna.  Wapń, magnez, witaminy B6 i B12 są podstawowymi  substancjami odpowiadającymi za układ krwionośny i serce, kwas salicylowy działa  rozkurczowo na naczynia krwionośne i obniża ciśnienie krwi, rutyna, hesperydyna  i witamina C wzmacniają i oczyszczają cały układ krwionośny. Obniżenie  zawartości koenzymu Q10 w mięśniu sercwoym prowadzi d deficytu bioenergetycznego  i dramatycznie odbija się na jego czynności. Uzupełnienie diety o te ważne  substancje, które zawarte są w preparatach Alpha Sorb-C™ - 500, C 1000, Super  C-1000 complex™, Cal-Mag formula Q10, Yucca Root, Vit-Min 75+, White Willow, Zma  znacznie przyspiesza proces kuracji.

DAWKOWANIE: odmierzyć  proszek za pomocą dozownika (płaskiej łyżeczki) 1g dla dzieci, 2g dla dorosłych  i rozmieszać w 100 ml ciepłej, przegotowanej wody. Stosować 2-3 razy dziennie 30  minut przed posiłkiem. Kuracja podstawowa – 2 opakowania.

PRZECHOWYWANIE: w  ciemnym, suchym miejscu, niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej.  Najlepiej spożyć przed datą (miesiąc/rok) podaną na opakowaniu.

OPAKOWANIE: 100g  ziołowego proszku w plastikowej puszce.

PRODUCENT: GKH Natural  Herb Pharmaceutical Co., Ltd of ChinaPowiększ zdjęcie
ANTYSTRES
Przewlekły stres, bezsenność, natrętne myśli, zespół przewlekłego zmęczenia

Średnia rynkowa cena:
--zł
Roślinny fitokoncentrat Antystres jest naturalnym specyfikiem o mocnych antystresowym, wyciszającym, uspokajającym działaniu.     

WSKAZANIA:
                           -przewlekły stres
                           -bezsenność
                           -napięcie psycho-emocjonalne
                           -trudności z zasypianiem
                           -natrętne myśli
                           -zespół przewlekłego zmęczenia

PRZECIWWSKAZANIA: indywidualna nietolerancja, dzieci, ciąża, karmienie piersią


DAWKOWANIE: wieczorem przed snem 20-30 kropli popijając wodą

SKŁAD: wyciąg z korzenia piwonii, wyciąg z głogu, wyciąg z serdecznika, wyciąg z waleriany

OPAKOWANIE: 100 ml  

PRODUCENT: BIOLIK, Ukraina
Powiększ zdjęcie
SHATAVARI
Himalaya Herbs

reguluje hormony, wspomaga tarczycę, uspokaja i zmniejsza zaburzenia emocjonalne, reguluje cykl menstruacyjny

Średnia rynkowa cena:
30 zł

Nazwa łacińska: Asparagus racemosus Willd         Sanskryt/Nazwa indyjska: Shatavari
Jest cenionym i znanym suplementem który regeneruje kobiece narządy rodne. Może być używany w czasie macierzyństwa, karmienia piersią, menopauzy i po menopauzie.

DZIAŁANIE:
-reguluje poziom hormonów
-wspomaga funkcjonowanie tarczycy
-uspokaja i zmniejsza zaburzenia emocjonalne
-przywraca poczucie spokoju i równowagi
-reguluje cykl menstruacyjny
-łagodzi objawy klimakterium
-uzupełnia niedobór żelaza i wapnia

DAWKOWANIE: 1 kapsułka 2 razy dziennie przed posiłkiem

OPAKOWANIE: 60 kapsułek, 1 kapsułka zawiera 250 mg Asparagus racemosus

NIE JEST LEKIEM

PRODUCENT: Himalaya Drug Co. Ltd

TERMIN WAŻNOŚCI: 3 lata od daty produkcji podanej na opakowaniu
 

PONIŻEJ PRZEDSTAWIAMY PAŃSTWU PREPARATY WSPOMAGAJĄCE
 
LIPOCAPS
Witamina C1000 liposomalna
120 kaps.

Średnia rynkowa cena:

91zł (120kaps.)


...
Wróć do spisu treści